Polskie Radio Dzieciom

Z perkusją od dziecka. Zapraszamy na rozmowę z perkusistą Jankiem Olszakiem

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2023 10:13
Janek Olszak to młody muzyk, który szczególnie ukochał sobie perkusję, a w przyszłości pragnie zostać profesjonalnym muzykiem sesyjnym, czyli takim, który nagrywa głównie w studiu i nie ogranicza się do jednego zespołu, a tym samym do jednego gatunku muzycznego. Muzyka towarzyszy mu od najmłodszych lat. Już jako dwulatek wyobrażał sobie, że koncertuje z prawdziwymi muzykami na wielkiej scenie. 
Janek Olszak w studiu PR Dzieciom
Janek Olszak w studiu PR DzieciomFoto: PR

– Stukałem na zabawkowych instrumentach, głównie perkusyjnych oczywiście, od rana do wieczora słuchałem koncertów moich ulubionych zespołów. Robiłem to z własnej chęci i potem to stukanie na zabawkowych instrumentach przeniosłem na prawdziwy zestaw i tak to się zaczęło – wspominał na antenie Polskiego Radia Dzieciom Janek Olszak. 

Posłuchaj
59:31 2023_04_23 15_00_08_RadioDzieciom_Gwiazdozbior.mp3 Z perkusją od dziecka. Zapraszamy na rozmowę z młodym perkusistą Jankiem Olszakiem_Gwiazdozbiór 23 kwietnia godz. 15:00

 

W dzieciństwie nie interesowały go zwykłe zabawki, a jedynie takie, w które można uderzać, by wydobyć dźwięk. Pierwszą perkusję, o ile dobrze pamiętam, otrzymałem już chyba w wieku pięciu lat. Była to zabawkowa perkusja – mówił. Jak przyznaje gwiazda tygodnia, perkusja nie jest łatwym instrumentem. – Składa się z wielu różnych części, jednak wydaje mi się, że samym ćwiczeniem można wiele zdziałać – podkreślił młody muzyk. 

Obecnie ma dwanaście lat, perkusja towarzyszy mu ponad połowę życia, a z muzyką miał do czynienia zawsze – Od kiedy pamiętam, cały czas w naszym domu leciało radio, zwykłe radio. Przez radio poznałem wiele różnych popularnych, ciekawych perkusyjnie utworów – wyznał Janek Olszak. Kiedy słyszy utwór, w którym podoba mu się perkusja, ćwiczy z nim lub tworzy własną wersję.  

O swojej muzycznej karierze, marzeniach i o tym, jak wygląda codzienność młodego muzyka Janek Olszak opowiedział w Gwiazdozbiorze na antenie Polskiego Radia Dzieciom. W audycji również rozmowa z twórcami spektaklu pt. "Wanna Archimedesa" w reżyserii Krzysztofa Jaślara, do którego muzykę napisała Krystyna Kwiatkowska. Piosenki z tego spektaklu są doskonale znane słuchaczom Polskiego Radia Dzieciom! Zapraszamy do wysłuchania! 

Audycja: Gwiazdozbiór
Prowadzi: Marta Powałowska
Gość: Janek Olszak – młody muzyk
Data emisji: 23.04.2023
Godzina emisji: 15:00

Playlista:
- Made You Look - KIDZ BOP Kids
- Nauka w wannie - Krzysztof Tyniec, Dorota Jarema, Michalina Brudnowska
- Message In A Bottle The Police (tylko 1:46)
- Czekam na wakacje - Patrycja Lipińska (tylko 2:24)
- Rosanna  - Toto (tylko 2:16)
- Pobawmy się dźwiękami - MILLE VOCI

Czytaj dalej:
Jak powstawał utwór "W Układzie Słonecznym"? Cezik o swojej twórczości
Wiktoria Nakielska zwyciężczyni "You Can Dance. Nowa generacja" o drodze do sukcesu

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 


Zobacz także
Czytaj także

Matylda Czarnota z kanału "Świat Matyldy". Rozmowa z młodą influencerką

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2023 15:00
Matylda Czarnota jest 13-letnią influencerką, bohaterką kanału familijnego "Świat Matyldy", który założyła i prowadzi wraz z rodzicami i siostrą. Na swoim kanale i w mediach społecznościowych pokazuje swoje życie, nastoletnie rozterki i wspaniałe podróże. Oprócz prowadzenia kanału na YouTube, który nasza bohaterka prowadzi od 6 roku życia, Matylda gra również w reklamach i teatrze. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wiktoria Nakielska zwyciężczyni "You Can Dance. Nowa generacja" o drodze do sukcesu

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2023 12:07
24 marca miał miejsce wielki finał "You Can Dance. Nowa generacja". Była to druga odsłona programu skierowanego do młodych tancerzy. Nie dziwi więc, że gwiazdą tygodnia została tegoroczna zwyciężczyni programu, Wiktoria Nakielska. Młoda tancerka ma 13 lat, a tańcem zajmuje się już od dziesięciu, z małą przerwą na gimnastykę artystyczną i akrobatykę. Jaka była jej droga do wielkiej wygranej? Zapraszamy do lektury!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak powstawał utwór "W Układzie Słonecznym"? Cezik o swojej twórczości

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2023 11:04
Czas na gwiazdę tygodnia, która jest doskonale znana w Układzie Słonecznym… To Cezik – polski wokalista, autor tekstów, kompozytor i aranżer oraz twórca projektu artystycznego NutkoSfera. Z muzyką był związany od dziecka. Choć początkowo uczęszczał na lekcje pianina, zrezygnował, czego dziś żałuje, a po latach przerzucił się na gitarę. Jest fanem samodzielnej nauki i poszukiwania rozwiązań problemów na własną rękę.  
rozwiń zwiń