Polskie Radio Dzieciom

Piknik Naukowy 2023 i jego "Rewolucje naukowe" w Gwiazdozbiorze PRD

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2023 21:48
27 maja na błoniach stadionu Narodowego w Warszawie odbył się 26. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tym razem hasłem przewodnim były "Rewolucje naukowe". Co działo się podczas tegorocznego pikniku? Co można było zobaczyć, czego można było się dowiedzieć, jakie eksperymenty można było przeprowadzić - o tym wszystkim dowiecie się słuchając Gwiazdozbioru.
Relacja z 26. Pikniku Naukowego PR i CNK w audycji Gwiazdozbiór
Relacja z 26. Pikniku Naukowego PR i CNK w audycji "Gwiazdozbiór"Foto: PR
Posłuchaj
58:59 2023_05_28 15_00_14_RadioDzieciom_Gwiazdozbior.mp3 Rewolucje naukowe na 26. Pikniku Naukowym PR i CNK_Gwiazdozbiór 28 maja godz. 15:00
 
Audycja: Gwiazdozbiór
Prowadzi: Marta Powałowska
Data emisji: 27.05.2023
Godzina emisji: 15:00

Playlista:
- Nauka i przypadek - Krzysztof Tyniec
- Nauka w wannie - Mieczysław Szcześniak
- S.O.S - Ala Tracz
- Druha We Mnie Masz - z filmu animowanego "Toy story"
- Wznieść się chcę - z filmu animowanego "Wyprawa na księżyc"

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Z perkusją od dziecka. Zapraszamy na rozmowę z perkusistą Jankiem Olszakiem

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2023 10:13
Janek Olszak to młody muzyk, który szczególnie ukochał sobie perkusję, a w przyszłości pragnie zostać profesjonalnym muzykiem sesyjnym, czyli takim, który nagrywa głównie w studiu i nie ogranicza się do jednego zespołu, a tym samym do jednego gatunku muzycznego. Muzyka towarzyszy mu od najmłodszych lat. Już jako dwulatek wyobrażał sobie, że koncertuje z prawdziwymi muzykami na wielkiej scenie. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"A ja nie chcę spać" i inne płyty Ani Brody w Gwiazdozbiorze PRD

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2023 17:44
W Gwiazdozbiorze na antenie Polskiego Radia Dzieciom wsłuchujemy się w twórczość Ani Brody, która jest wokalistką, cymbalistką, kompozytorką oraz autorką tekstów.  Jak zaczęła się jej przygoda z muzyką? Czym dla niej jest muzyka? Jakie są jej muzyczne plany?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Relacja z programu "The Voice Kids" w "Gwiazdozbiorze" PRD

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2023 21:10
W miniony weekend miał miejsce finał 6. edycji programu muzycznego dla dzieci "The Voice Kids". Zwyciężyła 14-letnia Martyna Gąsak. Na relacje z wydarzenia zapraszamy do audycji Gwiazdozbiór. 
rozwiń zwiń