Polskie Radio Dzieciom

Wiktoria Nakielska zwyciężczyni "You Can Dance. Nowa generacja" o drodze do sukcesu

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2023 12:07
24 marca miał miejsce wielki finał "You Can Dance. Nowa generacja". Była to druga odsłona programu skierowanego do młodych tancerzy. Nie dziwi więc, że gwiazdą tygodnia została tegoroczna zwyciężczyni programu, Wiktoria Nakielska. Młoda tancerka ma 13 lat, a tańcem zajmuje się już od dziesięciu, z małą przerwą na gimnastykę artystyczną i akrobatykę. Jaka była jej droga do wielkiej wygranej? Zapraszamy do lektury!
Wiktoria Nakielska w studiu Polskiego Radia Dzieciom
Wiktoria Nakielska w studiu Polskiego Radia DzieciomFoto: PR

Wiktoria przez pewien czas szukała swojej drogi, aż dotarła do tego, co naprawdę chce robić, czyli tańczyć modern i jazz. – Wydaje mi się, że to jest ważne, żeby spróbować różnych stylów i zobaczyć, w którym czujesz się najlepiej, w którym możesz pokazać wszystko to, co umiesz, który cię wypełnia – mówiła na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Jak zdradziła, w swoich choreografiach często wykorzystuje elementy akrobatyczne, które potrafią zrobić niemałe wrażenie.  

Posłuchaj
59:28 2023_04_02 15_00_02_RadioDzieciom_Gwiazdozbior.mp3 Wiktoria Nakielska o swojej drodze do sukcesu w programie tanecznym TVP_Gwiazdozbiór 2 kwietnia 2023

Na castingi do drugiej edycji "You Can Dance. Nowa generacja", które odbywały się w Warszawie przyjechało bardzo wiele osób z całej Polski. Spośród kandydatów jury wybrało 55 uczestników, którzy walczyli dalej w Akademii, czyli czymś w rodzaju obozu tanecznego. Spośród nich wybrano 16 osób. 

– Kiedy zobaczyłam, że są pre-castingi do "You Can Dance", od razu wiedziałam, że chcę tam być, chciałam, żeby to było moje miejsce. Oglądałam pierwszą edycję i podziwiałam uczestników, trzymałam bardzo mocno za nich kciuki, chciałam być tak jak oni i na szczęście mi się to udało. Spełniło się moje marzenie – wyznała. Gdy dowiedziała się, że dostała się do programu, jej życie zmieniło się o 180 stopni. Tymczasowo zamieszkała w Warszawie i przez jakiś czas nie pojawiała się w szkole. Większość jej czasu wypełniały treningi, ale było warto.

Dla wszystkich słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom zwyciężczyni drugiej edycji programu tanecznego ma jedno przesłanie: warto zająć się tańcem, ponieważ to jest piękna dziedzina sztuki i można przekazywać wiele emocji, czasem się wyżyć, pokazywać innym ludziom, jakie to jest niesamowite, więc na pewno trzeba spróbować – mówiła - Treningi bardzo rozwijają nie tylko pod względem fizycznym, ale także psychicznym.  

W wolnych chwilach, kiedy nie trenuje i nie wypełnia szkolnych obowiązków, Wiktoria zajmuje się dubbingiem. – Bardzo lubię dubbingować, ponieważ tam mogę pokazać się trochę z innej strony. To jest takie niesamowite, bo wcielam się w role postaci z bajek. Jeśli jest okazja, to gram też w reklamach – mówiła o swojej kolejnej pasji  – To wszystko pochłania mi bardzo dużo czasu. Zazwyczaj staram się to łączyć. Mam taki plan dnia, który sobie ustalam, ale nie zawsze się to udaje, więc czasem muszę z czegoś zrezygnować, choć bardzo tego nie lubię. Oprócz tańca i aktorstwa Wiktoria ma na siebie jeszcze jeden plan. Myśli o tym, by w przyszłości zostać pediatrą. 

Jej marzeniem są dalekie podróże i poznawanie nowych miejsc. Chciałaby polecieć nad ocean albo zwiedzić dżunglę. O swoich planach, marzeniach, pasjach i emocjach, które nie zdążyły jeszcze opaść po wygranej w programie "You Can Dance. Nowa generacja" Wiktoria Nakielska opowiedziała w

Gwiazdozbiorze na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji!

Audycja: Gwiazdozbiór

Prowadzi: Marta Powałowska

Gość: Wiktoria Nakielska – tancerka

Data emisji: 3.04.2023 Godzina emisji: 15:00

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

 

Zobacz także
Czytaj także

Dziecięce marzenia są do spełnienia. W "Gwiazdozbiorze" rozmowa z Olgą Bończyk

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2023 18:10
Dzisiejszy Gwiazdozbiór był wspaniałą muzyczna wyprawą - wsłuchaliśmy się w najnowszy zimowy singiel Patrycji Lipińskiej oraz singiel Ali Tracz. Gwiazdą tygodnia została Olga Bończyk - polska aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa, prezenterka, a także wokalistka. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Z wizytą za kulisami koncertu "Aida. Mucha w Mucholocie"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2023 18:51
Z Nowym Rokiem tanecznym krokiem. W Gwiazdozbiorze przenosimy się za kulisy koncertu "Aida. Mucha w Mucholocie". Koncert ten miał miejsce w listopadzie, ale 1 stycznia to idealny czas, by sobie go przypomnieć. W towarzystwie muzyki autorstwa uwielbianej przez dużych i małych Aidy dowiecie się, jak powstaje scenografia na koncert, jak przygotowują się do niego aktorzy i jak zorganizować takie przedsięwzięcie, jakim jest koncert dla dzieci.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Matylda Czarnota z kanału "Świat Matyldy". Rozmowa z młodą influencerką

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2023 15:00
Matylda Czarnota jest 13-letnią influencerką, bohaterką kanału familijnego "Świat Matyldy", który założyła i prowadzi wraz z rodzicami i siostrą. Na swoim kanale i w mediach społecznościowych pokazuje swoje życie, nastoletnie rozterki i wspaniałe podróże. Oprócz prowadzenia kanału na YouTube, który nasza bohaterka prowadzi od 6 roku życia, Matylda gra również w reklamach i teatrze. 
rozwiń zwiń