X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Otyłość niebezpieczna jak papierosy

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2009 11:52
Ostrzegają brytyjscy eksperci w magazynie "Lancet".
Audio

Otyłość może być równie niebezpieczna dla zdrowia, co nałogowe palenie papierosów. Takie ostrzeżenie zamieszczają brytyjscy eksperci w najnowszym wydaniu prestiżowego tygodnika medycznego "Lancet".

Nawet niewielka otyłość skraca życie średnio o około trzy lata. Natomiast najbardziej otyli żyją nawet o dziesięć lat krócej niż średnia populacji - podkreślają lekarze z Uniwersytetu Oksfordzkiego. Ich zdaniem objawy otyłości są podobne do tych, które wywołuje palenie papierosów: chodzi przede wszystkim o choroby serca, udary mózgu, a także nowotwory.

Brytyjskie badania przeprowadzone w wielu krajach na setkach tysięcy ochotników potwierdziły, że zbyt duża masa ciała staje się problemem globalnym. Według szacunków, na świecie jest więcej osób z nadwagą niż ludzi niedożywionych.

Eksperci wzywają w związku z tym do zachowania prawidłowej masy ciała, na przykład poprzez przyłączenie się do krajowych kampanii, takich jak np. „Odchudzamy Polaków".

R.Motriuk/iar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Otyłość - epidemia XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2010 20:43
Powikłania i leczenie otyłości. Jak walczyć z chorobą?
rozwiń zwiń