X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Nie ma wody na pustyni

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2010 09:57
Więcej ludzi umiera z powodu picia brudnej wody, niż w wyniku wojen.
Audio

Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Jak co roku organizatorzy zwracają uwagę na szczególną rolę, jaką w rozwoju cywilizacji odgrywa dostęp do wody pitnej czy dobrych systemów sanitarnych.

Temat tegorocznych obchodów to „Czysta woda dla zdrowego świata". Ma on uzmysłowić, że zagrożone są zarówno jakość jak i ilość zasobów wodnych. Wśród przyczyn braku dostępu do czystej wody wymienia się zmiany klimatyczne, rozwój miast, wzrost liczby ludności czy intensywne rolnictwo. Poważnym problemem jest też brak odpowiednich warunków sanitarnych, powiedział Dick De Jong z Międzynarodowego Centrum Wody i Czystości: „W krajach rozwijących się niecałe 10 procent ścieków jest oczyszczanych przed ponownym przedostaniem się ich do środowiska, w tym ujęć wodnych"

Skretarz Generalny ONZ Ban Ki Mun podkreślił, że więcej ludzi umiera z powodu spożywania wody niezdatnej do picia niż w wyniku wojen czy innych form przemocy. Aktywiści wzywają w związku z tym do inwestwowania w infrastrukturę, aby zapewnić jak największej liczbie ludzi dostęp do czystej wody.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

To największe wyzwanie, przed jakim stoi ludzkość

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2010 06:39
Trzy czwarte powierzchni Ziemi to woda, ale tylko jeden procent jej zasobów nadaje się do picia. 22 marca przypada Światowy Dzień Wody, ustanowiony 18 lat temu przez ONZ. W tym roku jest obchodzony pod hasłem "Czysta woda dla zdrowego świata".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak powstaje piasek?

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2009 11:05
Materiał Polskiego Radia Euro.
rozwiń zwiń