Nauka

Gorące domeny z Czarnogóry

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2010 09:54
Internetowa domena Czarnogóry przynosi coraz większe dochody.

Internetowa domena Czarnogóry zyskuje na popularności i przynosi coraz większe dochody. Jej nazwa jest bowiem jednym najpopularniejszych angielskich słów.

Domena Czarnogóry to dwie litery .me - po angielsku można to odczytać jako „me" co oznacza mnie, mi, mój albo po prostu ja. Czarnogóra uzyskała tę domenę po odłączeniu się od Serbii w 2006 roku. Nazwa, pochodząca od angielskiej nazwy kraju - Montenegro - zaczęła działać dwa lata temu.

Od tamtej pory zarejestrowano 320 tysięcy adresów internetowych z końcówką .me , co oznacza, że stała się ona najszybciej rejestrowaną domeną w historii Internetu. Zdaniem szefa czarnogóskiej agencji nadzorującej domeny internetowe, końcówka .me jest krótka i osobista, dzięki czemu nadaje się świetnie do tworzenia portali społecznościowych. Na aukcjach adresy z czarnogórską domeną kosztują nawet 15 tysięcy dolarów.

Wcześniej dużą popularność zdobyła też domena wyspiarskiego kraju Tuvalu; końcówka .tv zwróciła bowiem uwagę stacji telewizyjnych i większych koncernów medialnych.

Zobacz więcej na temat: Czarnogóra Serbia tuvalu
Czytaj także

Aukcja sex.com odłożona. Wierzyciele zaprotestowali

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2010 21:23
Licytacja domeny sex.com, uważanej do niedawna za najdroższą na rynku, która miała się odbyć w czwartek w Nowym Jorku, została zablokowana przez wierzycieli firmy Escom, do której adres należy. Obawiali się oni, że aukcja nie zwiększy wartości domeny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

arabski.com

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2010 17:53
Od dziś adresy internetowe mogą być zapisywane w języku arabskim. Na przykład: arabiasaudysjka.السعودية
rozwiń zwiń
Czytaj także

Domenowa rocznica

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2010 09:37
25 lat temu zarejestrowano pierwszą komercyjną domenę internetową. Dziś takich domen jest ponad 80 milionów.
rozwiń zwiń