Nauka

Robot zrobi dla ciebie burrito, kiedy ty będziesz w pracy

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2012 12:40
Ten wynalazek został już nazwany "genialnym". Student Marko Manriquez z New York University zaprojektował "Burritob0ta". Bez twojej pomocy zrobi pyszną przekąskę. Można nim sterować z iPhone'a.
Burritob0t
Burritob0tFoto: Marko Manriquez/Flickr/Burritob0t.com.
Robot zrobi dla ciebie burrito, kiedy ty będziesz w pracy 
Ten wynalazek został już nazwany "genialnym". Student Marko Manriquez z New York University zaprojektował "Burritobota". Bez twojej pomocy zrobi pyszną przekąskę. Można nim sterować z Iphone'a.
Robot to praca zaliczeniowa Manriqueza. - Jedyna rzecz, która cieszy mnie bardziej niż wynajdowania wspaniałych rzeczy, to jedzenie burrito - mówi student. Chyba udało mu się połączyć obie te rzeczy. 
BurritoBot to drukarka 3D. Drukuje jedzenie z podanych mu składników. - To cyfrowa kuchnia dla głodnych mas - mówi Manriquez. 
Proces budowy BurritoBota można oglądać na blogu studenta (http://burritob0t.com/). Jak się dowiadujemy, zamawianie kolejnych części było "koszmarem". Ale maszyna powstała i właśnie jest w fazie testowej. 
Manriquez jest niezwykle przedsiębiorczy. Porozumiał się już z władzami Nowego Jorku i w przyszłości jego maszyny mogą się stać codziennością głodnych mieszkańców tego miasta. 
To nie koniec projektu. Manriquez chce teraz przeanalizować chemię burrito i jego gospodarcze zaplecze. Wkróŧce dowiemy się, ile CO2 powstaje, kiedy przygotwujemy sobie taką przekąskę, ile osób pracuje, aby powstał pyszny sos i ile robi to nielegalnie lub za zbyt niską stawkę. Prawdodpodbnie już nigdy nie spojrzysz tak samo na ulubione danie.

Robot to praca zaliczeniowa Manriqueza. - Jedyna rzecz, która cieszy mnie bardziej niż wynajdowanie wspaniałych rzeczy, to jedzenie burrito - mówi student. Chyba udało mu się połączyć obie te rzeczy. 

Burritob0t to drukarka 3D. Drukuje jedzenie z podanych mu składników. - To cyfrowa kuchnia dla głodnych mas - mówi Manriquez. 

Proces budowy Burritob0ta można oglądać na blogu studenta ( http://burritob0t.com/ ). Jak się dowiadujemy, zamawianie kolejnych części było "koszmarem". Ale maszyna powstała i właśnie jest w fazie testowej. 

Manriquez jest niezwykle przedsiębiorczy. Porozumiał się już z władzami Nowego Jorku i w przyszłości jego maszyny mogą się stać codziennością głodnych mieszkańców tego miasta. 

To nie koniec projektu. Manriquez chce teraz przeanalizować chemię burrito i jego gospodarcze zaplecze. Wkrótce dowiemy się, ile CO2 powstaje, kiedy przygotwujemy sobie taką przekąskę, ile osób pracuje, aby powstał pyszny sos i ile robi to nielegalnie lub za zbyt niską stawkę. Prawdodpodbnie już nigdy nie spojrzysz tak samo na ulubione danie.

(ew/Huffington Post/burritob0t.com)

Burritob0t.net prototype - Kickstarter rough cut from Marko Manriquez on Vimeo.

 

Zobacz więcej na temat: drukarki iphone przekąski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wydrukuj robota, jakiego potrzebujesz

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2011 11:00
Naukowcy z USA uważają, że dzięki drukowaniu 3D, dostępności tanich drukarek trójwymiarowych i dokumentacji, roboty będą mogli tworzyć badacze i inżynierowie a nawet hobbyści - poinformował magazyn New Scientist.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Drukowanie 3D przyszłością muzeów

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2012 13:35
Technika drukowania trójwymiarowego przy użyciu proszków metalicznych i mineralnych pomoże w wymianie eksponatów muzealnych pomiędzy muzeami świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robot jak drukowany

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2012 12:33
Drukowane w warunkach domowych roboty mogą pojawić się w naszych domach przed końcem tego dziesięciolecia - informuje serwis "BBC News".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wydrukuj sobie aspirynę

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2012 11:20
Przy pomocy drukarki 3D można dokonywać cudów. Pisaliśmy już o drukowaniu robotów oraz kopii obiektów muzealnych. Nature Chemistry przynosi jeszcze jeden pomysł...
rozwiń zwiń