Kultura

"Woman In Black" na Walentynki. Sasha Strunin w Studio im. Witolda Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2017 11:05
Agencja Muzyczna Polskiego Radia zaprasza 14 lutego br. o godz. 19 do Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego na koncert promocyjny płyty Sashy Strunin "Woman In Black".
Fragment okładki płyty Woman in black
Fragment okładki płyty "Woman in black"Foto: materiały promocyjne

Wokalistka wystąpi na scenie w towarzystwie amerykańskiego trębacza Gary Guthmana oraz znakomitych polskich muzyków: Filipa Wojciechowskiego (fortepian), Pawła Pańty (kontrabas), Pawła Dobrowolskiego (perkusja), Michała Milczarka (gitara), Marcina Kajpera (saksofon) i Jacka Namysłowskiego (puzon).

"Woman In Black" to wynik zderzenia dwóch osobowości – utalentowanej wokalistki  i Gary Guthmana, światowej sławy jazzmana (współpracującego z takimi sławami jak Tony Bennett, Aretha Franklin, Tom Jones, Bee Gees czy Michael Bublé). Klasyczne kompozycje Guthmana w połączeniu z osobistymi tekstami tworzą muzyczną opowieść o przemianie Sashy w charyzmatyczną i świadomą siebie artystkę.

"Woman In Black" to płyta utrzymana w stylistyce noir. Nowoczesne aranżacje zawierają najlepsze elementy złotego wieku muzyki pop oraz swingu, z klimatem świadomej siebie kobiecości zawartej w tekstach.

Album okazał się spektakularnym powrotem Sashy na scenę oraz spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. Według Wojciecha Sobczaka-Wojeńskiego z miesięcznika "JazzPress" materiał zawarty na krążku to "elegancka swingująca pulsacja, oldschoolowo zaaranżowane dęciaki oraz wyrafinowany zmysłowy wokal".

 Bilety do kupienia na stronie: sklep.polskieradio.pl oraz w kasie studia przed koncertem.

bk

 

 

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

To, co dobre wraca. Krystyna Sienkiewicz w nowym wydaniu

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 18:19
- Dbamy o to, by to, co było, a nie wraca, wróciło drugi raz w nowych wykonaniach – zapowiada wyjątkowy koncert Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.
rozwiń zwiń