X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Włoskie klimaty na dwóch brzegach Wisły

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2011 12:00
Grażyna Torbicka, szefowa festiwalu "Dwa brzegi" zapowiada, że w tym roku będzie chciała przybliżyć widzom mniej znane oblicze włoskiego kina.
Audio
  • Grażyna Torbicka o mniej znanym obliczu włoskiego kina
  • Grażyna Torbicka o mniej znanym obliczu włoskiego kina

Tegoroczny  Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa brzegi" obędzie się pod hasłem "Viaggio in Italia" - "Podróż do Włoch", które pochodzi z filmu Roberto Rosselliniego o tym samym tytule.

- Mówiąc o kinie włoskim wymienia się Felliniego, czy Antonioniego. Dlatego zaprezentujemy retrospektywę Roberto Rosselliniego, który jest uważany za ojca neorealizmu włoskiego. Znane jest jego nazwisko, ale trudno gdzieś zobaczyć jego filmy - mówi Grażyna Torbicka.

Aby dowiedzieć się, co jeszcze Grażyna Torbicka mówi o włoskim kinie, kliknij w ikonę dźwięku, który znajduje się w boksie "Posłuchaj" po prawej stronie artykułu.

Zobacz fragment filmu "Podróż do Włoch" Roberto Rosselliniego

 

 

Widzowie będą mogli zapoznać się  również z twórczością włoskiej reżyserki i scenarzystki Liliany Cavani, uważanej za następczynię Roberto Rosselliniego. W programie jest retrospektywa jej filmów, wśród których znajdą się takie jak "Nocny portier" czy "Skóra".

Zobacz fragment filmu "Nocny portier" Liliany Cavani

 

 

Jak co roku Grażyna Torbicka zamierza w Kazimierzu Dolnym pokazać jakiś film z festiwalu w Cannes, który rozpoczyna się w maju, tak więc tytuł nie jest jeszcze znany. Bohaterem cyklu " Bóg stworzył aktora" będzie Zbigniew Zamachowski. Widzowie zobaczą retrospektywę filmów z jego najwybitniejszymi kreacjami.

Przypomnij sobie Zbigniewa Zamachowskiego w "Dekalogu X" Krzysztofa Kieślowskiego

 

 

Niezwykle lubianym przez bywalców tego festiwalu elementem programu jest "Lekcja kina-spowiedź twórcy filmowego". W tym roku jej bohaterem będzie kontrowersyjny reżyser Grzegorz Królikiewicz, twórca takich filmów jak "Zabicie ciotki" czy "Na wylot". Pokazana zostanie również retrospektywa twórcy Andrzeja Kondratiuka. Reżyser zapowiedział swoją obecność na festiwalu.

Główną nagrodę festiwalu przyznają widzowie, głosując w "Plebiscycie publiczności" na najlepszy ich zdaniem film zaprezentowany na "Dwóch brzegach". Twórcy filmów krótkometrażowych mogą jeszcze zgłaszać swe filmy do konkursu.

Na otwarcie festiwalu 30 lipca organizatorzy zapowiadają koncert Daniela Melingo, nazywanego latynoamerykańskim Tomem Waitsem. Argentyński artysta wystąpi w Polsce po raz pierwszy. Zagra utwory ze swoich dwóch ostatnich płyt: "Santa Milonga" i "Maldito Tango".

Festiwal odbędzie się w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą od 30 lipca do 7 sierpnia.

(mz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Film o "utopiach" otworzył tegoroczny Planete Doc

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2011 11:40
Pierwszy w Polsce pokaz "filmu dokumentalnego na żywo" zainaugurował 8.edycję festiwalu Planete Doc. Zaprezentowany został film Sama Green "Utopia w czterech odsłonach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Film o "utopiach" otworzył tegoroczny Planete Doc

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2011 11:40
Pierwszy w Polsce pokaz "filmu dokumentalnego na żywo" zainaugurował 8.edycję festiwalu Planete Doc. Zaprezentowany został film Sama Green "Utopia w czterech odsłonach".
rozwiń zwiń