Polskie Radio
Section05
Artur Liebhart

Izraelsko-palestyński film z nagrodą Millennium Docs Against Gravity. "Daje nadzieję na przyszłość"

Festiwal filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity wyróżnił najlepsze produkcję. Wśród nich znalazł się m.in. film "Las". Główna statuetka powędrowała za to do produkcji izraelsko-palestyńskiej "Nie chcemy innej ziemi". Dyrektor festiwalu Artur Liebhart i reżyser filmu "Las" - Lidia Duda, opowiedzieli w Dwójce o samym festiwalu, a także o wyróżnionych produkcjach.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Millennium Docs Against Gravity 2024 film dokumentalny Artur Liebhart Monika Zając Roch Siciński FILM kino KULTURA

21. Millennium Docs Against Gravity. Artur Liebhart: film dokumentalny budzi emocje

- Emocje są zawsze dla mnie najważniejsze, bo do kina na dobry film chodzimy właśnie po to, aby wzbudzić w sobie emocje. Film dokumentalny przez to, że pokazuje prawdziwe historie, prawdziwych ludzi w swoich uwikłaniach, zarówno osobistych, jak i historycznych, przybliża nam tych ludzi i te historie zostają w nas dłużej - mówił w Dwójce Artur Liebhart, dyrektor festiwalu Millennium Docs Against Gravity.
Zobacz więcej na temat:  dokument Paweł Siwek Dwójka film dokumentalny Artur Liebhart

20. Millennium Docs Against Gravity rezonuje ze współczesnością

12 maja startuje 20. odsłona największego polskiego festiwalu filmowego - Millennium Docs Against Gravity. Przez 9 festiwalowych dni w ośmiu polskich miastach (Warszawa, Wrocław, Gdynia, Poznań, Katowice, Łódź, Bydgoszcz i Lublin) zobaczymy wyjątkowe obrazy, będzie można spotkać się z ich twórcami i bohaterami. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka FILM festiwal filmowy film dokumentalny Kasia Dydo Artur Liebhart KULTURA

Artur Liebhart: Festiwal Millennium Docs Against Gravity rozwinął się wspaniale

- Pierwsza dekada festiwalu to okres heroiczny, potem było już tak, jak sobie wymarzyłem. Chodzi o to, aby film dokumentalny miał wysoką rangę i poważanie u widzów, był czymś normalnym w kinowym repertuarze. W jakimś stopniu udało się też przyczynić do wychowania nowego pokolenia polskich dokumentalistek i dokumentalistów, którzy będą podejmować najważniejsze tematy - mówił w Dwójce Artur Liebhart, dyrektor 20. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity.
Zobacz więcej na temat:  dokument Dwójka Jakub Kukla Artur Liebhart

Startuje 19. edycja festiwalu Millenium Docs Against Gravity

19. festiwal Millenium Docs Against Gravity rozpocznie się w czwartek 12 maja w Muzeum POLIN pokazem filmu "Terytorium". Regularne projekcje zaczynają się następnego dnia w ośmiu miastach Polski i potrwają przez kolejnych 10 dni, do 22 maja. Dla tych, którzy nie pójdą do kina, przygotowano edycję online.
Zobacz więcej na temat:  festiwal filmowy STYL ŻYCIA KULTURA FILM Artur Liebhart Ryszard Jaźwiński Trójka film dokumentalny

Artur Liebhart: ludzie chcą oglądać kino, które tchnie autentycznością

- Dobry film dokumentalny to jest produkcja wieloletnia. Dopiero wtedy widzimy na ekranie pewne procesy i rozwój bohatera. Oczekiwanie na dobre filmy dokumentalne jest też większe niż w przypadku fabuły, ponieważ ludzie mają potrzebę oglądania szczerego kina non-fiction – mówił w Dwójce Artur Liebhart - dyrektor międzynarodowego festiwalu filmów dokumentalnych Millennium Docs Agains Gravity.
Zobacz więcej na temat:  Artur Liebhart Robert Mazurek Dwójka KULTURA kino dokument

Festiwal filmów dokumentalnych z całego świata

Już w czwartek 2 września pokazem filmu "Jestem Greta" poświęconego Grecie Thunberg uroczyste otwarcie 18. edycji festiwalu filmowego Docs Against Gravity. A od piątku regularne projekcje najnowszych filmów dokumentalnych z całego świata. Będzie można je oglądać w siedmiu miastach Polski przez 10 dni, do końca przyszłego weekendu. A od połowy września do końca pierwszego tygodnia października – na platformie internetowej.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA festiwal filmowy dokument Artur Liebhart Ryszard Jaźwiński Trójka

Starość też radość. Jane Fonda o "Pozycji obowiązkowej"

78. rozdanie Złotych Globów czeka nas pod koniec lutego, ale już jedno jest pewne – honorową statuetkę, czyli Nagrodę Cecila B. de Mille'a odbierze Jane Fonda. Aktorka, producentka, pisarka i aktywistka opowiedziała w Trójce o najnowszym kinowym filmie ze swoim udziałem. Komedię romantyczną "Pozycja obowiązkowa" w reżyserii Billa Holdermana już można oglądać w sieci. 
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Jaźwiński Trójka KULTURA Jane Fonda kino dokument Artur Liebhart

Docs Against Gravity: wielkie święto czas zacząć!

W piątek przedpołudniowymi projekcjami w siedmiu miastach Polski rozpocznie się 17. edycja festiwalu Docs Against Gravity, jeden z największych tego typu festiwalów w Europie i na świecie. To okazja, aby obejrzeć najnowsze i najciekawsze filmy dokumentalne z całego świata oraz spotkać się z ich twórcami. Festiwal potrwa do 13 września.
Zobacz więcej na temat:  Klub Trójki Ryszard Jaźwiński FILM dokument festiwal filmowy Artur Liebhart film polski KULTURA