Kultura

Nowy Tarantino w Cannes

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2009 10:12
Światowa premiera filmu „Bękarty wojny” Quentina Tarantino to jedno z ważniejszych wydarzeń tegorocznego festiwalu w Cannes. O Złotą Palmę walczy 20 filmów - miedzy innymi reżyserów: Kena Loacha, Jane Campion, Michaela Haneke i Pedra Almodovara. Jury ogłosi werdykt w w niedzielę.

Podczas konferencji prasowej po pokazie dla dziennikarzy Quentin Tarantino powiedział, że Cannes to wymarzone miejsce na premierę filmu. „W Cannes nie chodzi tylko o ciekawe obrazki, ale o  poruszane w filmach tematy, które naprawdę coś znaczą, tutaj czuje się, że kino jest ważne”- dodał amerykański reżyser. Wyjawił, że kiedy tylko przeczytał kilka stron scenariusza „Bękartów wojny” powiedział: ”robimy ten film”, czuł bowiem, że to świetny temat. Pierwsze oceny „Bękartów wojny” po pokazach dla prasy w Cannes są przychylne.

Jest to historia oddziału amerykańskich żołnierzy żydowskiego pochodzenia, którzy w czasie wojny brutalnie mordowali nazistów. W filmie Tarantino możemy zobaczyć, jak żydowskie komando próbuje wpłynąć na przebieg wojny. 

W "Bękartach wojny" wystąpili między innymi Brad Pitt i Diane Kruger, którzy wraz z Tarantino są oblegani w Cannes przez paparazzich i canneńską publiczność.

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Niemieckie media: Görlitz scenerią nowego filmu Tarantino?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2008 16:24
Niemieckie media informują, że Quentin Tarantino może nakręcić swój nowy film na polsko-niemieckiej granicy. Słynny reżyser odwiedził w weekend Görlitz graniczący z polskim Zgorzelcem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

62. Festiwal w Cannes

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2009 12:49
Na tegorocznym, rozpoczynającym się dziś 62. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes nie ma polskich filmów w konkursie głównym. W canneńskim konkursie weźmie natomiast udział - współfinnasowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej - film Larsa von Triera "Antychryst".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Le Figaro": Festiwal w Cannes będzie miał polityczny charakter

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2008 11:01
Gazeta wiąże tę zapowiedź z osobowością przewodniczącego jury Seana Penna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francuskie media o filmie nagrodzonym Złotą Palmą w Cannes

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2008 11:48
Gimnazjum w 20. dzielnicy Paryża stało się nagle najsłynniejszą szkołą we Francji. To właśnie tam powstał nagrodzony w Cannes Złotą Palmą film "Entre les murs".
rozwiń zwiń