X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Internetowa Fototeka Filmoteki Narodowej

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2009 14:38
Filmoteka Narodowa uruchomiła serwis internetowy Fototeka . Przedsięwzięcie zostało stworzone z myślą o prezentacji i udostępnianiu fotosów filmowych ukazujących historię filmu polskiego.
Audio

Filmoteka Narodowa uruchomiła serwis internetowy Fototeka . Przedsięwzięcie zostało stworzone z myślą o prezentacji i udostępnianiu fotosów filmowych ukazujących historię filmu polskiego.

 

Na witrynie internetowej http://fototeka.fn.org.pl można obejrzeć ponad 20 tysięcy fotosów z niemal całej historii polskiego kina. - To często unikalne zdjęcia- podkreśla Grzegorz Balski z Filmoteki Narodowej i dodaje, że niektóre przez kilkadziesiąt lat leżały w archiwach w formie odbitek i negatywów. Teraz opracowane i ocyfrowane obejrzeć może każdy. Zdjęcia to nie tylko kadry z filmów. Na witrynie znalazły się też zdjęcia z planów filmowych, pokazujących historię powstawania dzieł polskiego kina. Znajdziemy tutaj znane twarze wybitnych polskich aktorów. Udało się przywrócić blask przedwojennym zdjęciom z Jadwigą Smosarską, Józefem Orwidem, Aleksandrem Żabczyńskim. Perełką są też np. fotosy z filmu "Wraki" z 1956 roku pierwszego kolorowego filmu z udziałem Zbyszka Cybulskiego.

Jak tłumaczy Justyna Jabłońska z Filmoteki Narodowej witryna nie jest zwykłym archiwum zdjęć. Wyposażona jest w specjalną wyszukiwarkę, dzięki której znajdziemy konkretnego, aktora, reżysera, miejsce i scenę. Serwis, oprócz osób prywatnych, jest przeznaczony dla wydawnictw prasowych, książkowych, multimedialnych, producentów filmowych i instytucji. Zdjęcia umieszczone na witrynie można wykorzystać po zapłaceniu praw autorskich.
Na witrynie znajduje się około 10 % liczącego ponad 200 tysięcy zdjęć, zbioru Filmoteki Narodowej. Twórcy zapowiadają, że witryna będzie regularnie uzupełniana o kolejne zdjęcia.

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Internetowa Fototeka

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2009 06:56
Ponad 20 tysięcy fotosów z niemal całej historii polskiego kina można obejrzeć w internecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie i filmy Volkera Schlöndorffa

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2009 07:59
Miłośnicy twórczości Volkera Schlöndorffa mają niepowtarzalną okazję, by przybliżyć sobie sylwetkę, a także najważniejsze filmy niemieckiego reżysera. Do księgarń trafiła właśnie jego autobiograficzna książka „Światło, cień i ruch. Moje życie, moje filmy”. Równocześnie, w sześciu miastach Polski, przygotowano retospektywę najważniejszych filmów reżysera.
rozwiń zwiń