Kultura

Co każdego z nas uskrzydla

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2011 10:25
Najnowszy film Wiesława Saniewskiego "Wygrany" to opowieść o przyjaźni, pasji, miłości oraz o wygrywaniu i realizowaniu własnych marzeń.
Audio

Główny bohater "Wygranego" to Oliver - wybitny, młody pianista, Amerykanin polskiego pochodzenia. Załamany po odejściu żony, będąc pod presją apodyktycznej matki, która oczekuje od niego tylko sukcesów, nie wytrzymuje napięcia. Przerywa koncert w Polsce i zrywa tournee po Europie. Z tego powodu ma dług wobec organizatorów w wysokości 250 tysięcy euro. Przegrany i załamany pozostaje w Polsce, gdzie spotyka Franka, emerytowanego profesora matematyki, namiętnego gracza na wyścigach konnych. Frank chce wygrać naprawdę duże pieniądze, aby wrócić do Ameryki, w której się urodził. Od tej pory dążą do sukcesu razem.

Między starszym i młodym mężczyzną rodzi sie przyjaźń, i po trosze relacja synowsko - ojcowska. Dzięki Frankowi Oliver odzyskuje wiarę w siebie i chęć życia.

Twórcy filmu zapowiadają, że jest to opowieść o tym, co każdemu z nas dodaje sił i pozwala wierzyć w marzenia.

Reżyser filmu Wiesław Saniewski ma już w dorobku m.in. takie filmy jak: "Nadzór" (1983), "Deszczowy żołnierz" (1996), "Obcy musi fruwać" (1993) i "Bezmiar sprawiedliwości" (2006).

W rolę Olivera wciela się Paweł Szajda, aktor amerykański, pochodzący z Polski, znany z filmów "Tatarak" i "Pod słońcem Toskanii". W roli Franka zabaczymy Janusza Gajosa. Ponadto w filmie występują: Wojciech Pszoniak, Grażyna Barszczewska, Marta Żmuda Trzebiatowska, Piotr Andrzejewski.

Premiera tej polsko - amerykańsko - szwajcarskiej koprodukcji odbędzie się w naszym kraju 18 marca.

Aby dowiedzieć się więcej, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" po prawej stronie.

 (mz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Carla Bruni-Sarkozy szefową paryskiego muzeum

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2011 10:30
W najnowszej komedii Woody'ego Allena zadebiutuje pierwsza dama Francji Carla Bruni-Sarkozy, dlatego film wzbudza duże emocje jeszcze na kilka miesięcy przed premierą.
rozwiń zwiń