Kultura

Carla Bruni-Sarkozy szefową paryskiego muzeum

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2011 10:30
W najnowszej komedii Woody'ego Allena zadebiutuje pierwsza dama Francji Carla Bruni-Sarkozy, dlatego film wzbudza duże emocje jeszcze na kilka miesięcy przed premierą.
Audio

"Midnight in Paris" to 41 film w karierze Woody'ego Allena. Film opowiada o perypetiach pewnej rodziny, która wyjeżdża do Paryża w interesach. Wśród podróżujących znajduje się para narzeczonych, którzy po jakimś czasie zaczynają wierzyć, że każde życie inne od ich własnego jest lepsze.

Duże emocje wywołuje aktorski debiut Carli Bruni-Sarkozy, która wciela się w rolę dyrektorki paryskiego muzeum. W zeszłym roku Allen wielokrotnie zaprzeczał medialnym doniesieniom, że każdą scenę z udziałem pierwszej damy trzeba było powtarzać nawet 30 razy, bo nie miała żadnego doświadczenia.

Na ekranie towarzyszył jej będzie m.in. Adrien Brody - amerykański aktor, który zadobył Oscara za rolę Władysława Szpilmana w filmie "Pianista" Romana Polańskiego. Ponadto Rachel McAdams, Kathy Bates, Marion Cotillard i Owen Wilson.

Najnowsze dzieło Woody'ego Allena otworzy tegoroczny, 64. festiwal w Cannes. "Midnight in Paris" zostanie pokazany 11 maja w obecności przewodniczącego jury Roberta de Niro. Film trafi do francuskich kin w tym samym dniu, w którym odbędzie się jego pokaz w Cannes.

Aby dowiedzieć się więcej, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" po prawej stronie.

(mz, iar)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Cudowne lato i trumny

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2011 08:54
Aktorzy najnowszego filmu Ryszarda Brylskiego tak świetnie dogadywali się z ekipą, że udało im się nawet dokonać małych zmian w scenariuszu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Frankenstein nie przestanie przerażać

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2011 10:40
Stworzony przez dwudziestoletnią Angielkę potwór wciąż inspiruje twórców kina. Który aktor następny podda się wielogodzinnej charakteryzacji, by przed kamerą zmienić się w zielone monstrum? Na razie nie wiadomo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Film Woody'ego Allena otworzy 64. festiwal filmowy w Cannes

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2011 06:00
Film "Midnight in Paris" zostanie pokazany 11 maja w obecności przewodniczącego jury Roberta de Niro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co każdego z nas uskrzydla

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2011 10:25
Najnowszy film Wiesława Saniewskiego "Wygrany" to opowieść o przyjaźni, pasji, miłości oraz o wygrywaniu i realizowaniu własnych marzeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Masz problem, idź do sauny

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2011 15:40
Bohaterami dokumentu "Para do życia" są fińscy mężczyźni wykorzystujący wspólny pobyt w saunie do pełnych emocji rozmów o życiu. Nie przegap tego w kinie!
rozwiń zwiń