X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Miłosz będzie miał swój rok!

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2010 13:37
Sejm przyjął w piątek uchwałę o ustanowieniu roku 2011 Rokiem Czesława Miłosza.
Audio

Przygotowana przez Sejmową Komisję Kultury i Środków Przekazu uchwała o Roku Miłosza była na forum Sejmu szeroko dyskutowana. Pojawili się posłowie, którzy  zarzucili twórczości Miłosza „antypolskie” akcenty.  Ostatecznie jednak spośród 402 posłów, którzy wzięli udział w głosowaniu, 362 było za przyjęciem uchwały, 12 - przeciw, a 28 wstrzymało się od głosu.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdojewski jest bardzo zadowolony z decyzji posłów. Bogdan Zdrojewski powiedział, że Czesław Miłosz to myśliciel, autor wielu książek, z których uczymy się też jak myśleć. -Są to rzeczy, które z mojego punktu widzenia w kulturze narodowej odgrywają ogromną rolę, a do tego literacka nagroda Nobel, która jest promocją całej polskiej literatury- podkreśla minister. Bogdan Zdrojewski dodaje, że Czesław Miłosz fenomenalnie nadaje się na patrona polskiej prezydencji w Unii Europejskiej jako osoba, która swoją aktywnością i twórczością budowała pomosty pomiędzy krajami. -Nie było w tej postaci ani skraweczka jakiegokolwiek szowinizmu, co najwyżej taki dobry krytycyzm. Patrząc na to jaką rolę Polska w chwili obecnej wypełnia próbując budować ten most pomiędzy Europą Zachodnia a Wschodem, wydaje mi się, że Czesław Miłosz jest idealną osobą, aby temu przedsięwzięciu patronować - argumentuje minister Zdrojewski.

Dyrektor Biblioteki Narodowej, doktor Tomasz Makowski podkreśla, że Czesław Miłosz to wielka postać polskiej literatury. -Rolą pisarza jest pobudzanie naszej wyobraźni i tego wszystkiego, co nie jest oczywiste - powiedział Makowski. -Czesław Miłosz należał do najlepszej kategorii myślicieli, którzy nie zawsze mówili to, co wszystkim się podobało. Zarówno „Zniewolony umysł”, który cały czas kształtuje nasze krytyczne rozumienie świata, jak i wszystkie następne książki taką rolę pełnią  - powiedział  doktor Makowski.

100. rocznica urodzin poety została wpisana do kalendarium rocznic obchodzonych przez UNESCO. Rok Miłosza świętowany ma być nie tylko w Polsce i na Litwie, ale też na w USA, we Francji, w Chinach, Indiach, Izraelu, Rosji i w innych krajach.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Rzeki mogą wystąpić z brzegów

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2010 19:01
Czeski Instytut Hydrometeorologiczny wydał kolejne ostrzeżenie powodziowe.
rozwiń zwiń