Kultura

Człowiek i jego miejsce

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2011 14:00
Zdjęcia i filmy dokumentalne, będące zapisem spotkania młodego artysty Michała Zielińskiego z mieszkańcami wybranych wiosek na Suwalszczyźnie, można oglądać na wystawie "Moje miejsce już tam".
Audio

Wystawa "Moje miejsce już tam" Michała Zielińskiego to instalacja zbudowana z fotografii i filmów  dokumentalnych, które artysta realizował na Suwalszczyźnie w latach 2009-2010. Bohaterowie portretów pochodzą z wybranych wsi na Suwalszczyźnie. Zgodzili się oni, by artysta wszedł do ich domów, sfotografował i wykonał bezpośrednio na ścianie ich portrety. Później filmował reakcję bohaterów na widok swojej podobizny - tak powstały filmy dokumentalne.

- Poznawanie i oswajanie tych ludzi nie było łatwym procesem - wyjaśnia Michał Zieliński. Musiałem wejść tym ludziom na kilka dni do domu, zamknąć się w jednym pokoju i namówić, by do niego nie wchodzili - dodaje.

Michał Zieliński wyjaśnia, że projekt jest próbą wyszukania ciekawych miejsc i ludzi, i zestawienia ich z sobą. - Ma to służyć odnalezieniu czegoś w rodzaju „genius loci”, czy takiego nierozerwalnego związku człowieka z miejscem – wyjaśnia autor prac .

Wystawę Michała Zielińskiego "Moje miejsce już tam"można oglądać w Domu Pracy Twórczej w Wigrach do 31 marca.  

Wystawa Michała Zielińskiego "Moje miejsce już tam" zdobyła pierwszą nagrodę na III Warszawskim Biennale Sztuki Mediów 2010 roku. Została nagrodzona w konkursie prac dyplomowych, absolwentów szkół artystycznych w Polsce.

Praca
Aby wysłuchać całej rozmowy Agnieszki Obszańskiej z Michałem Zielińskim i Agnieszką Tarasiuk wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" po prawej stronie.
(mz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Sprytny sposób na ożywienie kultury

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2011 16:00
O połowę tańsze bilety do teatru, kina, muzeum? Właśnie w taki sposób hiszpańskie placówki chcą zachęcić swoich mieszkańców do zainteresowania się kulturą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poczęta w Baszcie Czarownic

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2011 23:00
W słupskiej Galerii Baszta Czarownic, miejscu o intrygującej przeszłości, trwa wystawa Pauliny Poczętej "Patrzą na ciebie oczy świętej".
rozwiń zwiń