Kultura

Teatr od kuchni: dotknij tajemnicę sztuki

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2013 12:10
Jak działa sprzęt sceniczny, jak aktorzy przygotowują się do swoich ról, kto decyduje o repertuarze? Odpowiedź na te pytania można znaleźć w czasie akcji "Dotknij Teatru”, której celem jest pokazanie działalności placówek teatralnych.
Audio
  • Rzecznik Instytutu Teatralnego, Kaja Stępkowska o celu imprezy (IAR)
Teatr od kuchni: dotknij tajemnicę sztuki
Foto: Wikimedia Commons CC

Rzecznik Instytutu Teatralnego, Kaja Stępkowska w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową wyjaśnia, że impreza ma zbliżyć środowisko teatralne oraz widzów. Organizatorzy w całej Polsce przygotowali spektakle, próby medialne otwarte, warsztaty, spotkania z twórcami, wystawy czy zwiedzanie teatrów.
"Dotknij Teatru” to ogólnopolska akcja odbywająca się w 42 miastach na terenie całego kraju. Atrakcje czekają na widzów zarówno dużych jak i małych miast, między innymi: Elbląga, Gdańska, Kalisza, Poznania, Wrocławia, Krakowa, Siedlca, Supraśla, Warszawy czy Zielonej Góry.
Koordynator imprezy, Lilianna Uczkiewicz z Instytutu Teatralnego wylicza, że "Dotknij teatru” to kilkaset wydarzeń dla miłośników teatru. Wśród ponad 500 wydarzeń jest między i ok 200 spektakli, 30 wycieczek po teatrach, 13 wystaw czy 6 uroczystości wręczenia nagród teatralnych.
Organizatorem akcji "Dotknij Teatru” są Instytut Teatralny imienia Zbigniewa Raszewskiego oraz Teatr Nowy imienia Kazimierza Dejmka w Łodzi. Impreza odbywa się z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który obchodzony jest od 1961 roku.

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

IAR, sm

Zobacz więcej na temat: KULTURA SZTUKA TEATR
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Warlikowski na 100. rocznicę powstania francuskiego teatru

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 09:36
Publiczność paryskiego Teatru des Champs Elysee obejrzy w poniedziałek wieczorem sztukę Krzysztofa Warlikowskiego "Medea".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie wszyscy święci pójdą do nieba"

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 13:46
- Tak uważał św. Tomasz z Akwinu. Argumentował, że są to wyroki ludzkie, nie boskie - przypominał w "Tyglu literackim" prof. Janusz Tazbir.
rozwiń zwiń