Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018

PjongCzang 2018: Amerykanki wygrały sprint, Jaśkowiec i Kowalczyk mają swój "medal"

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 13:12
Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec zajęły siódme miejsce (16.32,48) w sprincie drużynowym techniką dowolną w biegach narciarskich na igrzyskach w Pjongczangu. Triumfowały Amerykanki Kikkan Randall i Jessica Diggins (15.56,47).
  • Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec były zadowolone z wyników sprintu drużynowego (PR1)
Polki Sylwia Jaśkowiec (L) i Justyna Kowalczyk (P) przed startem do drużynowego sprintuFoto: PAP/Grzegorz Momot

Zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych wyprzedziły Szwedki Charlotte Kallę i Stinę Nilsson (15.56,66) oraz Norweżki Marit Bjoergen i Maiken Caspersen Fallę (15.59,44).

a

Przed czterema laty na olimpiadzie w Soczi w tej konkurencji, ale rozgrywanej techniką klasyczną, zwyciężyły Bjoergen i Ingvild Flugstad Oestberg. Kowalczyk i Jaśkowiec uplasowały się na piątej pozycji.

Występ w PjongCzangu był szczególnie ważny dla Sylwii Jaśkowiec. Nasz duet uplasował się w pierwszej ósemce igrzysk, a to oznacza stypendium dla Jaśkowiec. Kowalczyk specjalnie do tego biegu trenowała "łyżwę", nasza mistrzyni udostępniła też koleżance swoje narty.

Dla Marit Bjoergen medal w sztafecie jest 14. olimpijskim krążkiem w karierze. W sumie niespełna 38-letnia Bjoergen zdobyła siedem złotych, cztery srebrne i trzy brązowe krążki. W klasyfikacji multimedalistów pod względem wartości medali wyprzedzają ją jej rodacy - biathlonista Ole Einar Bjoerndalen i biegacz Bjoern Daehlie, którzy po osiem razy stawali na najwyższym stopniu podium.

W Pjongczangu Bjoergen wystąpi jeszcze w dniu zakończenia igrzysk, czyli 25 lutego. Na ten dzień zaplanowany jest bieg na 30 km techniką klasyczną.

aby dodać komentarz
brak

W środę Polacy zaprezentowali się między innymi w trzech startach drużynowych. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji oraz słuchania przekazów naszych wysłanników do PjongCzangu.