X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Lato z Radiem 2018

Bogactwo archeologiczne Suwalszczyzny

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2018 13:41
Lato zaczynamy na… polskim biegunie zimna! W cyklu "Jedyne takie miejsce" odwiedziliśmy Suwałki, ale pokazaliśmy je od mniej znanej, historycznej strony.
Audio
  • Suwałki historycznie (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
Głazowisko Rutka na Suwalszczyźnie
Głazowisko Rutka na SuwalszczyźnieFoto: Maciej Rawluk/Shutterstock

Krzysztof Snarski z Muzeum Okręgowego w Suwałach opowiedział o początkach osadzania się ludności na obszarze dzisiejszej Suwalszczyzny.

- Lodowiec stworzył też przestrzenie do mieszkania dla ludzi. Ludzie budowali najnormalniejsze szałasy, w których podstawowym miejscem było palenisko. Przez całą długą mroźną zimę przy tym palenisku jedzono, gotowano narzędzia i inne sprzęty. To były przede wszystkim narzędzia wykorzystywane do tego, by sobie jakoś ten byt zabezpieczyć, np. podczas zwyczajnych prac gospodarskich. Było to wszystko czym dało się coś złowić i upolować - mówił rozmówca Małgorzaty Raduchy.

Na Suwalszczyźnie jest bardzo wiele śladów Jaćwingów. Są osiedla zamieszkiwane niegdyś przez Jaćwingów, które cały czas są eksploatowane. - Okazuje się, że archeolodzy z Państwowego Muzeum Archeologicznego ciągle tam kopią i ciągle coś tam odnajdują – dodał Krzysztof Snarski.

***

Tytuł audycji: Lato z radiem

Prowadzą: Monika Tarka-KilenRobert Kilen

Rozmawia: Małgorzata Raducha

Goście: Krzysztof Snarski (kustosz Muzeum Okręgowego w Suwałkach)

Data emisji: 25.06.2018

Godzina emisji: 9.18

abi