Teatr Polskiego Radia

Teatr Żydowski w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2024 08:00
Teatr Żydowski rozpoczyna współpracę z Teatrem Polskiego Radia. Nasz cykl będzie nosił nazwę Radio-Teater. Pierwsze wspólne słuchowisko będzie można usłyszeć premierowo na antenie Polskiego Radia już 17 marca tuż po godz. 21:00 w radiowej Jedynce. Będzie to spektakl "Podróżnicy" Pawła Mossakowskiego w radiowej adaptacji i reżyserii Waldemara Modestowicza.
Kadr z nagrania słuchowiska Podróżnicy
Kadr z nagrania słuchowiska "Podróżnicy"Foto: Cezary Piwowarski/PR

Pola i Kuba. Ona uczy się do matury. Marzy o studiowaniu psychologii. On to typ poety – buntownika. Chce studiować polonistykę, aby w przyszłości poświęcić się pisaniu. Pola i Kuba są w sobie zakochani. Planują pierwsze w życiu dorosłe wakacje i wspólną przyszłość… ale nadchodzi marzec 68 roku.

Jaką przyszłość ma młodzieńcze uczucie, gdy dopada je historia dziejąca się tu i teraz?

W rolach głównych w słuchowisku Radio-Teater usłyszymy: Justynę Kowalską, Sebastiana Fabijańskiego, Dorotę Landowską, Piotra Grabowskiego, a także aktorów Teatru Żydowskiego: Ewę Dąbrowska i Piotra Wiszniowskiego.

Oprawę muzyczną do słuchowiska przygotowała Renata Baszun, za realizację akustyczną odpowiada Maciej Kubera, a za kierownictwo produkcji Beata Jankowska.

Premiera teatralna „Podróżników” w reżyserii Gosi Dębskiej odbyła się w Teatrze Żydowskim 8 marca 2023 roku, z okazji 55.rocznicy Marca’68.


Paweł Mossakowski "Podróżnicy" 

Adaptacja: Waldemar Modestowicz

Reżyseria: Waldemar Modestowicz

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Opracowanie muzyczne: Renata Baszun

Kierownictwo produkcji: Beata Jankowska 

Obsada:

Justyna Kowalska (Pola), Sebastian Fabijański (Kuba), Piotr Wiszniowski (Szymon), Ewa Dąbrowska (Ruta), Dorota Landowska (Fryda), Piotr Grabowski (Felek)

 

Na słuchowisko "Podróżnicy" zapraszamy w niedzielę (17.03.) tuż po godz. 21.00. Program 1 PR