X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Konkurs Chopinowski 2018

Chopin na instrumentach historycznych. Jakim jurorem będzie Nelson Goerner

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 14:17
- Ze swą dyscypliną intelektualną, wielką muzykalnością i wykonawczą precyzją Nelson Goerner realizuje swą artystyczną wizję. Sprostanie jego wymaganiom będzie dla pianistów wielkim wyzwaniem - tak o jednym z jurorów Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych mówił w Dwójce Andrzej Sułek.
Audio
  • Przed I Konkursem Chopinowskim na instrumentach historycznych. Jakim jurorem będzie Nelson Goerner? (Fortepianiści/Dwójka)
Nelson Goerner
Nelson GoernerFoto: mat. prasowe/Jean-Baptiste Millot

Paul Badura-Skoda 1200.jpg
Paul Badura-Skoda. Prekursor gry na dawnych instrumentach

W trzech etapach I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych, który odbędzie się w dniach 2-14 września 2018 roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie, obok utworów Chopina zabrzmią dzieła Bacha i polonezy XIX-wiecznych polskich kompozytorów. Dotychczas przedstawiliśmy sylwetki dwóch jurorów: Nicolaia Demidenko i Tobiasa Kocha. Tym razem jednym z bohaterów audycji był Nelson Goerner.

Należy on do grona najwybitniejszych pianistów swojego pokolenia i jest uznawany za doskonałego solistę oraz cenionego kameralistę. W 1986 roku zdobył I nagrodę na Konkursie Pianistycznym im. Franciszka Liszta w Buenos Aires. Na jego talent zwróciła uwagę Martha Argerich, dzięki której otrzymał stypendium CIMAE – Art and Science Foundation i Mozarteum Argentino – oraz rozpoczął studia w konserwatorium w Genewie. Ukończył je z najwyższym wyróżnieniem w klasie Marii Tipo (1990). Tego samego roku zdobył I nagrodę na konkursie pianistycznym w Genewie.

- Aż żal, że większość nagrań, jakich dotąd dokonał to te, wykonane na współczesnym fortepianie, przy którym też najchętniej koncertuje zbierając doskonałe recenzje krytyków. Ci zawsze podkreślają jego wspaniałe panowanie nad instrumentem i skromność każącą zwracać uwagę na kompozytora a nie wykonawcę - stwierdził Andrzej Sułek.

W audycji opowiadaliśmy także o francuskiej pianistce Claire Chevalier, która również zasiądzie w sędziowskiej ławie I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych.

Koch Demidenko.jpg
Chopin na dawnych instrumentach. Kogo docenią Koch i Demidenko

***

Tytuł audycji: Fortepianiści

Prowadzi: Andrzej Sułek

Data emisji: 12.08.2018

Godzina emisji: 16.00

mko/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak