X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Konkurs Chopinowski 2018

Miklaszewski: zmiana opinii o Pleyelu będzie zyskiem tego konkursu

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 13:00
- Po tym konkursie my, czyli krytycy, będziemy wreszcie przekonani do tego, co Chopin mówił o Pleyelu; nie będziemy więcej wątpić w te opinie - mówił w Dwójkowym studiu festiwalowym z okazji Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych Kacper Miklaszewski.
Audio
  • Omówienie przesłuchań II dnia Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych (Letni festiwal muzyczny/Dwójka)
Anna Hajduk-Rynkowicz przy Pleyelu
Anna Hajduk-Rynkowicz przy PleyeluFoto: W. Grzędziński/NIFC

Wśród fortepianów, na których grali uczestnicy organizowanego w Warszawie konkursu podczas drugiego dnia przesłuchań, był m.in. Pleyel z 1842 roku. Goście Dwójki podkreślali walory tego instrumentu, komentując występ Japończyka Naruhiko Kawaguchiego i wykonaną przez niego Balladę F-dur op. 38 Fryderyka Chopina. - Świetnie zrobił, że wybrał Pleyela. Ma on bowiem taką tajemniczość i dokładnie ten rejestr, który ma miejsce na początku utworu idealnie pasuje do dźwiękowości tego instrumentu - zauważył pianista Hubert Rutkowski.

W audycji omówione zostały muzyczne prezentacje wszystkich dziesięciorga pianistów, którzy wystąpili drugiego dnia przesłuchań. Kacper Miklaszewski zwrócił uwagę na uczestniczkę Konkursu, która padła ofiarą tzw. kontrastu następczego. Eksperci dyskutowali także m.in. o zasadności grania Bacha podczas zawodów i o inspiracji, z których czerpał Fryderyk Chopin, pisząc Polonezy.

***

Tytuł audycji: Letni festiwal muzyczny

Prowadził: Andrzej Sułek

Goście: Kacper Miklaszewski (dziennikarz muzyczny), Marek Bracha i Hubert Rutkowski (pianiści)

Data emisji: 5.09.2018

Godzina emisji: 21.00

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak