X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Troska papieża o "wspólny dom"

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 07:00
W związku z kończącym się okresem urlopów i nieuchronnym powrotem do codziennych obowiązków proponujemy opowieść o człowieku, który pracował „na maksymalnych obrotach” św. Maksymilianie Kolbe. Skąd czerpał na to siły, skąd brał motywację?
Audio
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: a katz/ Shutterstock

Papież Franciszek wyruszy 4 IX w podróż do Mozambiku, na Madagaskar i na Mauritius. Główne tematy jego ośmiodniowej podróży do Afryki to ubóstwo, walka z korupcją i ochrona środowiska naturalnego, w tym kwestia zagranicznej eksploatacji surowców.

Według watykanistów w trakcie podróży należy spodziewać się mocnych apeli papieża o troskę o „wspólny dom”, jak Ojciec Święty nazywa środowisko naturalne. Papież Franciszek na miejscu zapozna się z konsekwencjami masowego zjawiska wycinania lasów, a także katastrof naturalnych; przede wszystkim dwóch cyklonów, które w marcu i kwietniu zniszczyły duże obszary w Mozambiku. Ważnym problemami z którymi boryka się z kolei Madagaskar jest walka z ubóstwem, wszechobecną korupcją i przestępczością zorganizowaną.

31. zagraniczna pielgrzymka papieża Franciszka będzie jego drugą wizytą w Afryce subsaharyjskiej i potrwa do 10 IX. Te trzy kraje odwiedził św. Jan Paweł II 30 lat temu powspominamy więc i tamtą wizytę.

W audycji połączymy się polskimi misjonarzami pracującymi w Mozambiku, na Madagaskarze i Mauritiusie i przede wszystkim będziemy rozmawiać o obecnej sytuacji i nadziejach związanych z pielgrzymką.

Gość w studiu:

Ks. Prof. dr hab. Jarosław Różański Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej, misjolog i religioznawca z UKSWPosłuchaj
10:30 [ PR1]PR1 (mp3) 8 wrzesień 2019 08_42_24.mp3 Magazyn z Życia Kościoła

02:03 [ PR1]PR1 (mp3) 8 wrzesień 2019 06_18_19.mp3 Kochane życie - felieton Elżbiety Nowak

12:33 [ PR1]PR1 (mp3) 8 wrzesień 2019 08_26_15.mp3 Ważne sprawy

   

  


***

Tytuł audycji: „Familijna Jedynka"

Prowadzący: Małgorzata Bartas-Witan

Data emisji: 8.09.2019 r.

Godzina emisji: 06.00


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak