Redakcja Programów Katolickich

W Uroczystość NMP Królowej Polski - stajemy na Apel

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2023 06:00
Maryjo Królowo Polski -  Jestem przy Tobie, pamiętam czuwam. Słowa Apelu jasnogórskiego od 70 lat rozbrzmiewają na Jasnej Górze przed wizerunkiem Czarnej Madonny. 
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: DyziO/Shutterstock

Codziennie o tej samej godzinie – 21ej. Swoisty znak wspólnoty Polaków na całym świecie. Czym jest i skąd wzięło się to stawanie na APEL przed Matką Bożą? Podpowiedzią będą  wplecione w historię Apelu Jasnogórskiego losy pilota kpt. Władysław Polesńskiego i Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego.

Przewodnikiem po rozważaniu słów APELU JASNOGORSKIEGO jest św. Jan Paweł II.  przed 40 laty podczas pielgrzymki do Ojczyzny w 1983 roku  na Jasnej Górze  Ojciec święty prowadził młodych pielgrzymów przez znaczenie słów JESTEM PAMIĘTAM CZUWAM.

Z kultem Królowej Polski na Jasnej Górze  - od lat związane jest Bractwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski, które jest kontynuatorem Bractwa Koronacji Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, powołałabym  do istnienia przez papieża Klemensa XI  w 1718 r.  Do tronu swojej Królowej na Jasną Górę pielgrzymują w każdą pierwszą sobotę Jej dzieci, prosząc o triumf Jej Niepokalanego Serca w tym, co je boli i co po ludzku jest nie do rozwiązania. Zawierzenia trudnych spraw odbywają się w świętym miejscu, w duchowej stolicy Polski, dzięki opiece i życzliwości Ojców Paulinów oraz ich miłości do Pani Jasnogórskiej.

W Uroczystość 3 maja opowiadamy - jak kiedyś i jak dziś korzystać z królowania Maryi w naszym narodzie. 


Posłuchaj
25:08 CZŁOWIEK MOCNY BOGIEM - kpt. Władysław Polesiński.MP3 CZŁOWIEK MOCNY BOGIEM - kpt. Władysław Polesiński

Posłuchaj
13:45 APEL - o. Michał LEGAN i Monika PRZYBYSZ.mp3 APEL - o. Michał LEGAN i Monika PRZYBYSZ

04:44 APEL Jasnogórski - ŚPIEW i rozważanie - o. Michał Łukoszek.mp3 APEL Jasnogórski - ŚPIEW i rozważanie - o. Michał Łukoszek

04:40 APEL - o. Grzegorz Prus.mp3 APEL - o. Grzegorz Prus

10:54 APEL - Beata Mackiewicz.mp3 APEL - Beata Mackiewicz.

09:20 APEL - ks. Janusz Królikowski.mp3 APEL - ks. Janusz Królikowski

      

Zapraszają Małgorzata Bartas-Witan i Sylwia Sułkowska


  

***

Tytuł audycji: Familijna Jedynka

Prowadzący: Małgorzata Bartas-Witan

Data emisji: 3.05.2023 r.

Godzina emisji: 06.00