X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich Lumen
Section07
Lumen

Magazyn Lumen - światło wiary i kultury, poświęcony jest aktualnym wydarzeniom kulturalnym takim jak sesje i sympozja naukowe, premiery teatralne i filmowe, wystawy a zwłaszcza nowości wydawnicze z zakresu historii Kościoła, teologii i filozofii. Stanowią one punkt wyjścia do rozmów, których celem jest przybliżenie słuchaczowi duchowego i intelektualnego dziedzictwa chrześcijaństwa. Poznanie tradycji i zawiłych dróg, na jakich się ona kształtowała, pozwala z jednej strony na pełniejsze zrozumienie nauczania dzisiejszego Kościoła, a także stanowiska – często kontrowersyjnego – jakie zajmuje w wielu palących kwestiach: z drugiej zaś strony otwiera na uważniejsze poszukiwanie punktów wspólnych między chrześcijaństwem a współczesnym światem.

Szczególnie wiele miejsca autorzy magazynu poświęcają sporom wokół Kościoła i jego nauczania, a także dyskusjom, jakie toczą się w samym Kościele. Albowiem rozwój nauki i cywilizacji, chociaż nierzadko krytycznie oceniany przez wielu chrześcijan, coraz częściej skłania ludzi wierzących do ponownego przemyślenia, a często także przeformułowania tradycyjnych koncepcji i poglądów.

Audycję tworzą: Jan Pniewski lub Małgorzata Glabisz - Pniewska

Niedziela, godz. 7.30, Program 2