Redakcja Programów Katolickich

Pytania o wiarę

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2012 12:00
Światem rządzi Bóg czy czysty przypadek? Jak przypadek oswoić? Czy stanowi on wyłom w racjonalności świata, czy też można go jakoś ująć w matematyczne karby?
Audio
Pytania o wiarę

Anna Łoś z Radia Kraków rozmawia o książce "Filozofia przypadku. Kosmiczna fuga z preludium i codą" z jej autorem ks. prof. Michałem Hellerem, który nie boi się stawiać trudnych pytań i szukać na nie odpowiedzi.

Ponadto w audycji rozmowa Marcina Witana z Janem Grosfeldem - współredaktorem tomu "Zmagania początku tysiąclecia", który dotyka problemów współczesnego Kościoła w Polsce.

Prowadzenie: Jan Pniewski

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pojednać wiarę i kulturę

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2012 14:00
Dramatem naszych czasów nazwał papież Paweł VI gwałtowne oddalenie się od siebie wiary i kultury, do jakiego doszło w ciągu ostatnich dwóch stuleci. Zadanie ich ponownego pojednania w sposób szczególny spoczywa na teologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dokąd zmierzamy…?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2013 12:00
Cykl rozmów o życiu, wierze i świecie, jakie Katarzyna Flader przeprowadziła z o. prof. Witoldem Kaweckim, twórcą pierwszej w Polsce uniwersyteckiej specjalności z zakresu teologii kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiedzieć, czy Bóg jest

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2012 15:00
Od wieków teologia naturalna próbuje pokazywać, że wiara w istnienie Boga daje się poprzeć licznymi argumentami. Argumenty te nie odwołują się do autorytetu objawienia i dlatego powinny być godne rozważenia przez tych, którzy tej wiary nie podzielają.
rozwiń zwiń