X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Tylko miłość

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2012 14:00
Miłość chrześcijańska oznacza przede wszystkim sześć następujących rzeczy: kochać, radzić, pomagać, cierpieć, przebaczać i budować.
Audio
Tylko miłość
Foto: Glow Images/East News

Dzień dobry,

Wczorajsze imieniny Elżbiety i Grzegorza mają dla mnie nie tylko wymiar osobisty. Elżbieta to ja, a Grzegorz to nasz były szef, ks. Dobroczyński. Kilkanaście lat temu, pod koniec ubiegłego wieku, odbyła się wyjazdowa konferencja na temat mediów katolickich, konkretnie w Falenicy, zorganizowana przez Redakcje Katolickie Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. I był wtedy z nami ks. bp Jan Chrapek. Na początku odprawił mszę świętą, i był to dla mnie moment wzruszający, bo zadedykował tę mszę mnie i ks. Grzegorzowi. Ks. biskup modlił się za mnie! Zapamiętałam to na całe życie.

Ks. bp Jan Chrapek był człowiekiem bardzo przystępnym, serdecznym i mądrym. Nigdy się nie wywyższał i potrafił rozmawiać z każdym człowiekiem. Pozwolę sobie przypomnieć maleńki fragment jego listu Pasterskiego na Wielki Post roku 2000-go, sam początek. Jakże prosty i oczywisty:

„Tylko miłość się liczy w życiu człowieka, MIŁOŚĆ do Boga i ludzi — naszych braci i sióstr, szczególnie do potrzebujących i biednych, do potrzebujących serca, spragnionych dobrego słowa, zrozumienia, oczekujących duchowego wsparcia i materialnej pomocy. Każdy człowiek bowiem jest godzien miłości. Chrystus nam nakazuje: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego (Mt 22,39; por. Pwt 6,5; Kpł 19,18)”….

A ja dodam od siebie, za Ludwikiem z Granady, XVI-sto wiecznym mistykiem dominikańskim: „Miłość chrześcijańska oznacza przede wszystkim sześć następujących rzeczy: kochać, radzić, pomagać, cierpieć, przebaczać i budować”. I to jest program na cale życie. Bo na koniec naszego życia z pewnością nie będziemy rozliczani z naszych sukcesów zawodowych, z majątku zdobytego, z czasu poświęconego pracy. Ale właśnie z miłości. Tylko z miłości.

Więc powtórzmy sobie jeszcze raz, co mamy robić: kochać, radzić, pomagać, cierpieć, przebaczać i budować.

Elżbieta Nowak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Człowiek w potrzebie

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2012 14:00
Co roku 170 000 chrześcijan oddaje życie za wiarę, a 200 000 000 jest brutalnie prześladowanych. W ponad 75 – ciu krajach świata łamie się prawo do wolności religijnej, zaś 350 000 000 chrześcijan stale poddawanych jest różnym formom dyskryminacji.
rozwiń zwiń