Redakcja Programów Katolickich Rozmowy
Section04
Section05

Rozmowy

Section08

"Nasi Bracia chrześcijanie wschodu"- książka ks. prof. Marka Starowieyskiego

„Tak bardzo chciałbym, żeby Czytelnicy potraktowali tę książkę nie tylko jako zbiór wiadomości meblujący umysł, ale także, aby losy naszych braci chrześcijan Wschodu otworzyły ich serca na pamięć i modlitwę za nich, a także… na ich kieszenie, by mogli żyć normalnie jak my, ich bogaci (tak bogaci!!) młodsi w wierze bracia zachodni, często wręcz nieświadomi tego, co im zawdzięczamy." Autor tych słów wprowadzi nas w świat niezwykle bogaty kulturowo i religijnie ... historia opowiedziana z pasją nie tylko wybitnego naukowca, ale przede wszystkim wrażliwego człowieka.
play_arrow

czytaj więcej

Okrusyna casu, jak okrusyna chleba - Prymas Wyszyński i górale

Przez kilka lat Kardynał Stefan Wyszyński spędzał letni miesiąc na Skalnym Podhalu w górującej nad wioską Czerwienne koło Zakopanego Bachledówce. Jego przyjazdy początkowo budziły ciekowość mieszkańców, ale bardzo szybko stały się ważną częścią ich życia.
play_arrow

czytaj więcej

Mobilne muzeum na kółkach

Sacrotruck - mobilne muzeum na kółkach promujące Szlaki Papieskie w północno wschodniej Polsce
play_arrow

czytaj więcej

Tata na lata

W Familijnej Jedynki  porozmawiamy o zadaniach i wyzwaniach, jakie stoją przed współczesnymi ojcami. Zapytamy o to ojców i rodziny, które spotkają się na Zjeździe Dużych Rodzin.
play_arrow

czytaj więcej

Nauczyciele i świadkowie miłości Boga, Bliźniego i Ojczyzny

Edukacyjna sesja wykładowa "Kardynał Stefan Wyszyński i Matka Elżbieta Róża Czacka - Nauczyciele i świadkowie miłości Boga, Bliźniego i Ojczyzny", która objęta jest patronatem Polskiego Radia.
play_arrow

czytaj więcej

Relacja Państwo – Kościół: rozdział i współpraca

Miejsce Kościoła w pluralistycznym i demokratycznym społeczeństwie a przede wszystkim jego instytucjonalne relacje z państwem to przedmiot niekończących się debat i sporów. W audycji powiemy o różnych modelach rozdziału Kościoła od państwa, przyjrzymy się relacjom państwo - Kościół w Polsce i spytamy o zasadność/bezzasadność zarzutów mówiących, że dryfujemy w stronę państwa wyznaniowego.
play_arrow

czytaj więcej

40 lat reaktywowanej „Niedzieli”

40 lat temu, 7 czerwca 1981 roku - po 28 latach starań i zabiegów o przywrócenie tygodnika - ukazał się pierwszy numer reaktywowanej „Niedzieli”. Kiedy 15 marca 1953 r. ukazał się ostatni numer „Niedzieli”, zamkniętej przez władze komunistyczne PRL-u, rozpoczął się okres zmagań o przywrócenie tygodnika.
play_arrow

czytaj więcej

100 – lecie Misjonarzy Świętej Rodziny w Polsce

26 lutego 1921 roku, 26 lat po założeniu Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny w Grave (Holandia), pierwsi duchowi synowie ks. Jana Berthiera przybyli do Polski i zamieszkali w poaugustiańskim klasztorze w Wieluniu.
play_arrow

czytaj więcej

Do nieba po kamykach…

Zdrowie, uroda, wygodny dom – szukamy tego zawzięcie. Nieszczęśliwi, gdy nie udaje się znaleźć. Czy istnieje inna droga do szczęścia? Czy można je znaleźć … tracąc życie?
play_arrow

czytaj więcej

Church marketing

Na Kościół głoszący Ewangelie i prowadzący działalność duszpasterską można popatrzeć jako na firmę, która chce zdobyć jak największą liczbę klientów. Jak wygląda analiza działań Kościoła w kategoriach marketingu i jakie praktyczne wnioski stąd płyną mówi w audycji ks. prof. Andrzej Draguła autor książki Kościół na rynku. Eseje pastoralne.
play_arrow

czytaj więcej

Kontrowersyjna pielgrzymka

Przypomnieniem najbardziej wstydliwej i kontrowersyjnej dla Polaków pielgrzymki JP II do Ojczyzny w jej 30 rocznicę. Krzyczeliśmy, że nas na nią nie stać w dorabiającym się kraju. Jakiego egzaminu nie zdaliśmy w ogólnym „oszołomieniu wolnością.”? Dlaczego Ojciec Święty podniesionym głosem przypominał nam wybrane przykazania Dekalogu? Które z Jego myśli nadal są aktualne i podobnie jak 30 lat temu- niewygodne w czasach „totalnej wolności”?
play_arrow

czytaj więcej

Toskania jakiej nie znacie. Przewodnik artystyczny.

Położona na północy Włoch Toskania to region, który na przestrzeni wieków w sposób szczególny przyczynił się do rozwoju kultury chrześcijańskiej. Z nią wiążemy takich mistrzów jak Pierro della Francesca, Leonardo da Vinci czy Fra Angelico. O historii Toskanii i dziełach sztuki, jakie warto tam zobaczyć oraz o ich twórcach mówi w audycji o. Witold Kawecki autor książki Toskania jakiej nie znacie. Przewodnik artystyczny.
play_arrow

czytaj więcej

Section016
Section025