Redakcja Programów Katolickich

Poprowadzę ich do źródeł wód życia

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2021 13:35
Wielu zmarłym nie jest dane, by od razu po śmierci cieszyć się obecnością Boga. To ci, którzy potrzebują oczyszczenia, by osiągnąć pełnię miłości, do której nie zdołali dojść za życia. Sami sobie już pomóc nie mogą, ale my możemy dla nich zrobić bardzo dużo. Swoimi modlitwami, postami, jałmużnami i ofiarami jesteśmy w stanie przyspieszyć ich spotkanie z miłosiernym Bogiem.
zdj. il.
zdj. il.Foto: Shutterstock.com/TheJar

Zmarli, za których się modlimy, są nam bardzo wdzięczni. Świadczy o tym chociażby historia Ojca Pio opowiedziana w książce ks. Marcello Stanzione Ojciec Pio i dusze czyśćcowe. „Pewnego razu, podczas II wojny światowej, po wieczornym posiłku, gdy klasztor był już zamknięty, bracia usłyszeli głosy dochodzące z bramy, które wyraźnie wykrzykiwały: «Niech żyje Ojciec Pio!». Gdy rankiem przeor klasztoru udał się do Ojca Pio zapytać o te hałasy, ten, nie przywiązując zbytniej wagi do wydarzenia, z wielkim spokojem, jakby chodziło o coś najzwyklejszego w świecie, uspokoił przeora, wyjaśniając mu, że głosy te należały do zmarłych żołnierzy, którzy przyszli podziękować mu za jego modlitwy”. Módlmy się więc za zmarłych i prośmy o ich wstawiennictwo, by już tu na ziemi pomogli nam wejść na drogę wiodącą do „źródeł wód życia”.

W audycji opowiemy o nowennie za zmarłych. W czasie dziewięciu dni kierowana jest modlitwa za: tych, których bardzo kochaliśmy, za zmarłych przodków (rodziców, dziadków…), za przyjaciół i znajomych, za dusze nie mające znikąd pomocy, za kapłanów i osoby konsekrowane, za poległych za Ojczyznę, za zmarłych nagle, za zmarłych z powodu chorób i braku opieki, za konających w tej chwili.


Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
21:36 Poprowadzę ich do źródeł wód życia.mp3 Poprowadzę ich do źródeł wód życia

 

***

Prowadzący:Sylwia Sułkowska

Data emisji: 01.11.2021

Godzina emisji: 13.33


Czytaj także

Matka Elżbieta Róża Czacka i jej służba niewidomym

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2021 16:14
O tym, jak wyglądał wkład matki Czackiej w opiekę nad osobami niewidomymi, a także jak przebiegło jej apostolstwo wśród niewidomych i oddalonych od Boga, mówiły na antenie Polskiego Radia 24 matka Judyta Maria Olechowska i siostra Radosława Podgórska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Służba ubogim jest praktyczną formą kultu męki Pańskiej". Co doprowadziło brata Alberta do świętości?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2021 14:30
Powstaniec i artysta, który zrezygnował z dotychczasowego życia i oddał się pomocy najbiedniejszym. 
rozwiń zwiń