Redakcja Programów Katolickich

Co Biblia mówi o śmierci i życiu wiecznym?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2021 18:35
Jak zadziwiająco mało wiemy o miejscu, w którym spędzimy naszą wieczność. Co czeka nas po tym życiu? Jak wygląda miejsce, które będzie naszym wiecznym domem? Gdzie tak naprawdę się znajdziemy i czy na pewno właśnie tam? Co mówi o tym Biblia?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Keep Smiling Photography/ Shutterstock

Pytania o to, co nastąpi po tym życiu, zadaje każdy. Z drugiej zaś strony tylko niewielu stara się faktycznie szukać na nie odpowiedzi.
I chociaż wiemy, że jesteśmy śmiertelni i że śmierć czeka nas wszystkich, odsuwamy od siebie ten fakt. Chcemy o nim zapomnieć. A nawet więcej – staramy się o nim nie wiedzieć, jak gdyby niewiedza o jego istnieniu miała spowodować jego nieistnienie. Jednak właściwa postawa to nie tylko zaakceptowanie faktu śmierci, ale i wyciągnięcie z niego odpowiednich wniosków. Jednym z nich jest chęć poznania tego, co czeka nas w wieczności. Co w Biblii możemy przeczytać na temat śmierci, życia wiecznego, na temat chrześcijańskiej nadziei? W jaki sposób Biblia może być dla nas Księgą, która przygotuje nas do rzeczy ostatecznych? O tym opowiemy w audycji.

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
21:11 Co Biblia mówi o śmierci i życiu wiecznym,.mp3 Co Biblia mówi o śmierci i życiu wiecznym

 

***

Prowadzący:Sylwia Sułkowska

Data emisji: 01.11.2021

Godzina emisji: 18.33


Czytaj także

Matka Elżbieta Róża Czacka i jej służba niewidomym

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2021 16:14
O tym, jak wyglądał wkład matki Czackiej w opiekę nad osobami niewidomymi, a także jak przebiegło jej apostolstwo wśród niewidomych i oddalonych od Boga, mówiły na antenie Polskiego Radia 24 matka Judyta Maria Olechowska i siostra Radosława Podgórska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Służba ubogim jest praktyczną formą kultu męki Pańskiej". Co doprowadziło brata Alberta do świętości?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2021 14:30
Powstaniec i artysta, który zrezygnował z dotychczasowego życia i oddał się pomocy najbiedniejszym. 
rozwiń zwiń