Redakcja Programów Katolickich

Męczeństwo wpisane w misję

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2021 23:35
1 i 2 XI wspominamy tych, którzy odeszli. A jeśli jeszcze w tym roku na pamięć składa się kilka okazji i rocznic to chciałoby się jak najlepiej wyrazić pamięć o tych osobach.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Kamila Aftanska/Shutterstock

Ten rok jest obchodzony jako Rok Świętej Rodziny. Ustanowił go papież Franciszek. W tym roku tez przypada 100 lat Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny w Polsce. W ramach obchodów jubileuszu Misjonarze Świętej Rodziny chcą uczcić pamięć o zakonnikach, którzy zginęli w pierwszych dniach wojny. W audycji historycy odniosą się do martyrologii duchowieństwa katolickiego podczas II wojny światowej ze szczególnym uwzględnieniem roli męczenników misjonarzy Świętej Rodziny.

Temat ten wpisuje się w 1 i 2 listopada bowiem będąc na cmentarzach w Polsce a także poza granicami naszego kraju składamy kwiaty i palimy znicze dziękując za piękne postawy tych którzy oddawali życie za wolność ojczyzny i walczyli o godność Polaków.

Znajomość własnej historii kształtuje właściwe poczucie tożsamości. W audycji pokarzemy jak ofiara męczenników misjonarzy Świętej Rodziny owocuje w naszych czasach i jak Misjonarze Świętej Rodziny zaangażowani wobec małżeństw i rodzin.

 

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
20:51 Męczeństwo wpisane w misję.mp3 Męczeństwo wpisane w misję

 

***

Prowadzący:Sylwia Sułkowska

Data emisji: 01.11.2021

Godzina emisji: 23.06


Czytaj także

Matka Elżbieta Róża Czacka i jej służba niewidomym

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2021 16:14
O tym, jak wyglądał wkład matki Czackiej w opiekę nad osobami niewidomymi, a także jak przebiegło jej apostolstwo wśród niewidomych i oddalonych od Boga, mówiły na antenie Polskiego Radia 24 matka Judyta Maria Olechowska i siostra Radosława Podgórska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Służba ubogim jest praktyczną formą kultu męki Pańskiej". Co doprowadziło brata Alberta do świętości?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2021 14:30
Powstaniec i artysta, który zrezygnował z dotychczasowego życia i oddał się pomocy najbiedniejszym. 
rozwiń zwiń