X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
RCKL

Złoty Mikrofon dla Piotra Kędziorka!

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 13:00
W Światowym Dniu Radia Polskie Radio przyznało Piotrowi Kędziorkowi - Redaktorowi Naczelnemu Radiowego Centrum Kultury Ludowej swoją najważniejszą nagrodę - Złoty Mikrofon. Uroczysta gala odbyła się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.
Audio
  • Redaktor naczelny Radiowego Centrum Kultury Ludowej Piotr Kędziorek otrzymał Złoty Mikrofon (IAR)
  • Prezes PR Agnieszka Kamińska: to nagrody dla wyjątkowych radiowych twórców (IAR)
  • Janusz Graczyk otrzymał Złoty Mikrofon (IAR)
  • Złoty Mikrofon dla Anny Kozoń-Regulskiej (IAR)
  • Złoty Mikrofon dla Anny Lisieckiej (IAR)
Piotr Kędziorek -  redaktor naczelny RCKL.
Piotr Kędziorek - redaktor naczelny RCKL.Foto: Grzegorz Śledź

Redaktor Naczelny redakcji RCKL, Piotr Kędziorek, zdobył najwyższe radiowe wyróżnienie - Złoty Mikrofon "za niestrudzone propagowanie działalności artystów ludowych i wprowadzanie w życie nowych inicjatyw, wzmacniających obecność rodzimej kultury na antenach Polskiego Radia"!


Statuetki nagród Złote Mikrofony Statuetki nagród Złote Mikrofony

Od początku swej działalności zawodowej związany z Radiowym Centrum Kultury Ludowej, autor audycji o polskiej tradycji i kulturach świata. Popularyzuje antropologiczne spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość. W ciągu 26 lat pracy w Polskim Radiu stworzył prawie 4 tysiące audycji. Organizator i uczestnik ekspedycji do Polaków na obczyźnie (Kazachstan, Ukraina, Rumunia, Gruzja). Juror wielu konkursów: Folkowy Fonogram Roku i Konkurs Muzyki Folkowej (Nowa Tradycja), Scena Otwarta (Mikołajki Folkowe) i Stara Tradycja (Wszystkie Mazurki Świata).​

Jego największą pasją jest praca, która nie zostawia wiele czasu na inne zajęcia. Jednak w każdej wolnej chwili słucha muzyki, szukając nowych gatunków i wykonawców. W pracy przy mikrofonie najbardziej ceni rozmawianie z ludźmi i poznawanie ich. 

 - Ta praca pozwoliła mi poznać setki niezwykłych ludzi, robiących niesamowite rzeczy, oddanych temu, co robią, pełnych pasji. Tacy są też moi koledzy z redakcji - niebanalni, ciekawi, twórczy, pełni pomysłów. Praca nie jest dla nich zwykłym wypełnianiem obowiązków. Myślę, że pomimo różnic to nas właśnie łączy - pasja do tego, co robimy – mówił Piotr Kędziorek.

Uroczystość prowadzili: Beata Kwiatkowska z Programu 2 i Marcin Kusy, dyrektor radiowej Jedynki. Podczas wieczoru zagrał zespół Jana Młynarskiego i Gaby Kulki - "Młynarski plays Młynarski". Grupa wykonała utwory Wojciecha Młynarskiego, laureata Diamentowego Mikrofonu 2008.

Złotym Mikrofonem są honorowane osoby, których zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze przyczyniają się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju i popularyzacji radia publicznego. Nagrodę można otrzymać tylko raz w życiu. Po raz pierwszy wyróżnienia zostały wręczone w 1969 roku.

Kapituła wybrała siedmiu laureatów

Kandydaci są wybierani z różnych obszarów twórczości radiowej, między innymi teatru, muzyki, literatury, reportażu, publicystyki oraz realizacji dźwięku. Członków Kapituły Złotego Mikrofonu, która wyłania zwycięzców, powołuje Zarząd Polskiego Radia z grona dotychczasowych laureatów. W tym roku Kapituła wybrała siedmiu laureatów z 33 zgłoszonych kandydatur. Zarząd Polskiego Radia postanowił również przyznać Honorowy Złoty Mikrofon.

Złoty Mikrofon ma formę statuetki z patynowanego mosiądzu, ważącej niespełna dwa kilogramy. Jest dziełem rzeźbiarza Pawła Łęskiego, zdobywcy prestiżowej nagrody J. Stanford Saltus Amerykańskiego Stowarzyszenia Numizmatycznego w Nowym Jorku.

Od 1995 roku Polskie Radio przyznaje też Diamentowy Mikrofon, wyróżniając nim wielkich twórców radiowych, za wybitne zasługi i ogromny dorobek artystyczny.

Z kolei Honorowy Złoty Mikrofon jest przyznawany okazjonalnie od 2002 roku, za wybitne zasługi dla radia publicznego.

bartos/gs