Radiowe Centrum Kultury Ludowej

Nasze Muzyczne Źródełko, Wasze muzyczne korzenie! KONKURS

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 16:00
Czy może nam coś bardziej umilić czas w długie jesiennie wieczory niż muzyka, zwłaszcza ta tworzona w gronie rodzinnym? Wspólne śpiewanie i granie piosenek, własnych czy ulubionego wykonawcy, to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu i rozwijanie talentów i ekspresji artystycznej Twoich dzieci!
Audio
  • Konkurs "Nasze Muzyczne Źródełko" - jak wziąć udział? (Muzyczna Jedynka)
Do konkursu można zgłaszać się do 22 listopada 2020 roku.
Do konkursu można zgłaszać się do 22 listopada 2020 roku.Foto: mat. pras.

Dlatego Radiowe Centrum Kultury Ludowej oraz Polskie Radio Dzieciom postanowiły zaprosić wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie Nasze Muzyczne Źródełko


Posłuchaj
31:25 [I] 25_10 ŹRÓDEŁKO.mp3 Zaproszenie do udziału w konkursie Nasze Muzyczne Źródełko (Polskie Radio Dzieciom/Źródełko)

 

Skierowany jest on do wszystkich dzieci do 15. roku życia, do osób prywatnych, jak i zespołów amatorskich, działających przy ośrodkach kultury, i dotyczy twórczości muzycznej w zakresie muzyki ludowej oraz folkowej, tzn. współczesnej twórczości muzycznej zainspirowanej polską muzyką ludową.

W konkursie mogły brać udział wszystkie dzieci, małe i duże, indywidualnie, a także grupowo! Co jest w tym najważniejsze? Kreatywność, oryginalność, pomysłowość, no i przede wszystkim dobra zabawa!

Shutterstock/George Rudy Shutterstock/George Rudy

Aby wziąć udział w konkursie, należało zaśpiewać, zagrać albo to i to jednocześnie, następnie w wysłać do nas swój utwór. Mogła to być Wasza autorska kompozycja, jak i cover ulubionej piosenki. 

Wszystkie zgłoszenia zakwalifikowane zostały według czterech kategorii:

  • dla dzieci od 3 do 6 lat
  • dla dzieci od 7 do 10 lat
  • dla dzieci od 11 do 15 lat
  • rodzinna/zespołowa - przy czym liczba dzieci poniżej 15 lat w zespole musi być większa niż dorosłych.


                    SZCZEGÓŁY: zrodelko.polskieradio.pl

• Lista FINALISTÓW konkursu ogłoszona zostanie 29 listopada 2020 w programie „Źródełko” na antenie Polskiego Radia Dzieciom oraz po godzinie 12 na stronie konkursu.

• W dniach 1-13 grudnia 2020 słuchacze będą mogli GŁOSOWAĆ na swoje ulubione utwory finalistów, emitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Aby to zrobić, wystarczy wysłać mail z tytułem utworu i wykonawcą na adres: zrodelko@polskieradio.pl.

• OGŁOSZENIE LISTY LAUREATÓW – 20 grudnia 2020 w programie „Źródełko” na antenie Polskiego Radia Dzieciom oraz po godzinie 12 na stronie konkursu.

• uroczyste wystąpienie laureatów w wydarzeniu (koncert/festiwal) organizowanym przez Radiowe Centrum Kultury Ludowej oraz Polskie Radio Dzieciom, które zostanie zrealizowane po ustabilizowaniu sytuacji epidemicznej wywołanej COVID-19.

KONTAKT: zrodelko@polskieradio.pl

***

Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.