Radiowe Centrum Kultury Ludowej

Naphta

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2022 09:30
Naphta jest producentem, DJ-em i dziennikarzem, związanym z magazynami Poptown i newonce. W przeszłości aktywnie działał na polską scenie tanecznego podziemia, wydawał m.in. w Transatlantyku, ale też w szwedzkim Studio Barnhus.
Audio
Naphta na Nowej Tradycji 2022
Naphta na Nowej Tradycji 2022Foto: Danuta Naugolnyk

Naphta jest absolwentem Red Bull Music Academy, edycji w Madrycie z 2011 roku. Grywał w najważniejszych klubach i festiwalach w Polsce. Współtworzy też jazzowy zespół The Shamans (płyta w Astigmatic Records) oraz Gaijin Blues, w którym daje upust fascynacji japońską popkulturą. Od 2020 związany z wytwórnią Tańce, w której prezentuje swoje eksperymenty łączące folk z muzyką elektroniczną.

W czerwcu 2021 wydał EP-kę 'Dom Strawiło', w tym roku planuje nowy album rozwijający wizję tego brzmienia. Program konkursowy oparty jest na utworach z EP-ki 'Dom strawiło' oraz nadchodzącego, niezatytułowanego jeszcze albumu, który ukaże się jesienią nakładem wytwórni Tańce. To muzyka elektroniczna oparta na samplach z muzyki ludowej, wykorzystująca dźwięki instrumentów oraz wokalizy do szukania odpowiedzi na pytania o kondycję społeczeństwa, kryzys ekologiczny, a także poszukiwania tożsamościowe oraz o kondycję muzyki jako nośnika historii, w tym przypadku muzyki elektronicznej, która jest silnie skomodyfikowana. Nowy materiał jest próbą tworzenia polskiej muzyki elektronicznej wywodzącej się z tradycji, ale będącej nowym, odrębnym bytem.

SKŁAD:

Paweł Klimczak – elektronika