X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Oscary 2019

"Zimna wojna" z szansą na Oscara

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 11:30
A dokładniej na trzy Oscary. Film nominowany został w kategoriach: "najlepszy film nieanglojęzyczny" i "najlepsze zdjęcia", a Paweł Pawlikowski ma szansę na statuetkę za reżyserię. 
Audio
  • "Zimna wojna" z szansą na Oscara (Kulturalna Jedynka)
Na zdjęciu Joanna Kulig i Tomasz Kot
Na zdjęciu Joanna Kulig i Tomasz KotFoto: YouTube

Najpoważniejszymi rywalami w walce o Oscara w kategorii "film nieanglojęzyczny" będą meksykański obraz "Roma" i historyczny dramat "Faworyta". Oba tytuły zebrały najwięcej nominacji do tegorocznych Oscarów - każdy jest nominowany w 10 kategoriach. 

91. ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej odbędzie się 24 lutego w Hollywood, a już teraz w "Magazynie Bardzo Filmowym" Michał Montowski i Rafał Cichmiński dyskutowali o szansach naszej rodzimej produkcji. 

Obydwaj recenzenci mówią, że trochę szkoda, że odtwórcy głównych ról nie zostali nominowani ale zwracają uwagę, że pozostałe nominowane aktorki i aktorzy również na to zasługują. - Ten film nie byłby tym, czym jest, gdyby nie Tomasz Kot i Joanna Kulig, bo to oni tworzą tę historię, tworzą ten film - mówi Artur Cichmiński.

- Natomiast Łukasz Żal pięknie to fotografuje, chyba najpiękniej ze wszystkich nominowanych filmów. Patrząc realnie i profesjonalnie, Łukasz Żal ma ogromną szansę, żeby wznieść tę statuetkę - dodaje.

A jak oceniają szanse innych nominowanych filmów? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

W audycji nie zabrakło także recenzji cotygodniowych premier kinowych, m.in.: "Nienawiść, którą dajesz", "Złe wychowanie Cameron Post", "Maria, królowa Szkotów" oraz "Miszmasz czyli Kogel Mogel 3". Którą z nich polecają Michał Montowski i Artur Cichmiński? Więcej w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy)

Data emisji: 24.01.2019

Godzina emisji: 21.11

kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak