X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szef BBN: na 99 procent Donald Trump odwiedzi Polskę we wrześniu

24.06.2019 10:44
Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch ocenił jako "wielce prawdopodobną" wizytę prezydenta USA Donalda Trumpa we wrześniu w Warszawie. - Na 99 procent, ale nie chciałbym przestrzelić - podkreślił szef BBN. 
Donald Trump
Donald TrumpShutterstock.com / Evan El-Amin

Według szefa BBN strona amerykańska w ostatnim czasie w sposób bardzo istotny demonstrowała to, jak Polska jest bardzo ważna. Jak zaznaczył, między USA a Polską widać "ewidentne otwarcie". 

W ocenie Pawła Solocha Polska jest "krajem przyszłościowym" dla USA. - My zakładamy, że naszą rolą jest służenie przede wszystkim bezpieczeństwu naszemu, polskiemu, ale również kotwiczeniu Stanów Zjednoczonych w Europie. Wiązaniu Stanów Zjednoczonych z Europą mimo tych różnic, które występują i pojawiających się tam napięć - powiedział.

Szef BBN podkreślił także, że "wielce prawdopodobne" jest to, że prezydent USA odwiedzi Polskę we wrześniu. Prawdopodobieństwo ocenił na 99 procent. Dodał jednak, że "nie chciałby przestrzelić". Zaznaczył także, że Trump sam publicznie deklarował, że "jego zamiarem jest być we wrześniu w Warszawie". 

Prezydent Andrzej Duda o wizycie Donalda Trumpa

O wizytę Trumpa w Polsce pytany był także prezydent Duda po wizycie w Białym Domu w środę, 12 czerwca.


Andrzej Duda przypomniał wówczas, że wystosował do Trumpa zaproszenie na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

- Pan prezydent to zaproszenie otrzymał i wszystko wskazuje na to, że prezydent Trump robi wszystko, by w tych uroczystościach wziąć udział. Jaki będzie szczegółowy program obecności pana prezydenta w Polsce, nie umiem powiedzieć - powiedział polski prezydent.

PAP/dad