X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szef MSZ Niemiec w Polsce. Heiko Maas uczci pamięć powstańców warszawskich

31.07.2019 09:29
Szef MSZ Niemiec Heiko Maas przyjedzie do Polski. Polityk weźmie udział w obchodach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, spotka się też z polskim szefem dyplomacji Jackiem Czaputowiczem. Politycy rozmawiać będą m.in. o kwestii odpowiedzialności za II wojnę światową. 
Audio
  • Heiko Maas przyjedzie do Polski - relacja Karola Daromorosa (IAR)
Heiko Maas na szczycie G20
Heiko Maas na szczycie G20Flickr.com

Warszawska wizyta Heiko Maasa potrwa dwa dni. O 15 szef niemieckiego MSZ będzie rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą, następnie w gmachu MSZ spotka się z ministrem Jackiem Czaputowiczem.

Szef polskiego MSZ w poniedziałek zapowiedział tematy rozmów. - Program dotyczy szeregu punktów z naszych relacji, w tym kwestii mniejszości, również jakiejś odpowiedzialności za II wojnę światową. Natomiast nie jest to (reparacje wojenne - przyp. red.) teraz bezpośrednim przedmiotem dyskusji między Ministerstwami Spraw Zagranicznych - mówił Jacek Czaputowicz.

- Jak wiemy, raport w tej sprawie jest przygotowywany w Sejmie, czekajmy na zaprezentowanie tego raportu przez komisję sejmową - powiedział polski minister spraw zagranicznych. Jacek Czaputowicz dodał, że Heiko Maas osobiście przykłada dużą rolę do kwestii historycznych, które obciążają stosunki polsko-niemieckie.

Polowa msza święta i apel poległych

O 18:00 obaj ministrowie będą uczestniczyć w uroczystej mszy świętej polowej a następnie w apelu poległych przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego. W czwartek, w 75. rocznicę zrywu Warszawy, złożą wieniec pod Pomnikiem Ofiar Rzezi Woli. Ministrowie odwiedzą również Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie obejrzą ekspozycję i spotkają się z polską i niemiecką młodzieżą.

 

IAR/PAP/dad