X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Polityka zagraniczna Polski

Prezydent w USA, a szef PO pisze list i apeluje

- Wzywam Andrzeja Dudę, by w Waszyngtonie wystąpił zarówno w roli prezydenta Polski, jak i przedstawiciela UE - wspólnoty, której Polska jest dumnym członkiem - napisał we wtorek lider PO Grzegorz Schetyna. Dodał, że miarą sukcesu wizyty Dudy w USA będą "konkretne projekty polityczne".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Grzegorz Schetyna Andrzej Duda Donald Trump prezydent USA dyplomacja polityka zagraniczna USA Polityka zagraniczna Polski

Szczyt NATO. W tle podziały między sojusznikami i Ukraina

Rozpoczyna się dwudniowy szczyt NATO. Podczas spotkania w Brukseli przywódcy mają m.in. rozmawiać o wzmacnianiu systemu obronnego i sił reagowania Sojuszu, reformie struktur dowódczych NATO i większych wydatkach na obronność. Jednak pomiędzy poszczególnymi krajami nie ma jedności w niektórych sprawach. O tym w Polskim Radiu 24 mówili Witold Repetowicz (Defence24.pl), dr Małgorzata Bonikowska (Centrum Stosunków Międzynarodowych), Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego) i Andrzej Potocki (Sieci Prawdy).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 NATO szczyt NATO Turcja USA Rosja Polityka zagraniczna Polski

"Politykę można zmienić tylko przez wybory"

- Nie chciałbym, żeby w Unii Europejskiej dochodziło do takich debat na temat Polski. Wolałbym, by prezentować nasze osiągnięcia, nasz dorobek, nasz wkład w zjednoczenie Unii Europejskiej i zjednoczenie państw europejskich - mówił w audycji "W samo południe" Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego. 
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Grzesiowski Władysław Kosiniak-Kamysz Mateusz Morawiecki Polityka zagraniczna Polski POLSKA

Jest kompromis ws. uchodźców. "To pole do dalszych rozmów"

– To kompromis, który w dużej mierze zadowala wszystkie strony. Zostały zrealizowane podstawowe założenia - posunęliśmy się dalej, żadna stron nie zatrzymywała rozmów – powiedział w Polskim Radiu 24 dr Paweł Kowalski, ekspert ds. prawa międzynarodowego z Uniwersytetu SWPS. Przywódcy państw Unii Europejskiej podczas szczytu w Brukseli porozumieli się w sprawie przeciwdziałania kryzysowi migracyjnemu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska migracja uchodźcy Rada Europejska Polityka zagraniczna Polski Mateusz Morawiecki

Zmiany w ustawie o IPN. "Przepis karny nie był kluczowy"

Do Sejmu wpłynął projekt zmian w ustawie o Instytucie Pamięci Narodowej. Rząd chce wycofać się z przepisów karnych, które znajdują się w dokumencie. – Należy to odbierać jako racjonalne działanie, które ma wyciszyć szum wokół ustawy o IPN – powiedział w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Sebastian Kaleta, prawnik, wiceszef komisji weryfikacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Weryfikacyjna Sebastian Kaleta Instytut Pamięci Narodowej Izrael Polityka zagraniczna Polski polityka historyczna

Polska przed wysłuchaniem w Radzie UE. Komentarz

– W interesie Polski, rząd zapewne to rozumie, jest jak najszybsze zakończenie "grillowania" naszego kraju – powiedział w Rozmowie PR24 Bogusław Liberadzki z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. Ministrowie ds. europejskich we wtorek mają pytać wiceszefa MSZ, Konrada Szymańskiego, o reformę sądownictwa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Polityka zagraniczna Polski Unia Europejska Komisja Europejska Rada Unii Europejskiej