X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Polityka zagraniczna Polski

TYLKO U NAS Przyszłość polityki? "Nie myślimy o sztucznej inteligencji"

Nie ma hubu intelektualnego, który mógłby pomagać rozwijać polskie idee również za granicą, w powijakach jest prognozowanie procesów, takich jak np. znaczenie sztucznej inteligencji w przyszłej polityce zagranicznej. Zaś polscy politycy potrzebują doradców raczej do uzasadniania swoich decyzji, nie do budowania polityk. To niektóre uwagi z Forum Polityki Zagranicznej PISM. Mowa była i tym, że geopolityka bywa często przereklamowana.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS niepodległość Polski Instytut Spraw Międzynarodowych Polityka zagraniczna Polski

Debata PR24. Odzyskanie Niepodległości a współczesna polityka

W Debacie Polskiego Radia 24, w przededniu setnej rocznicy odzyskania Niepodległości, eksperci rozmawiali m.in. o spuściźnie twórców odrodzenia Rzeczpospolitej. Naszymi gośćmi byli prof. Wiesław Wysocki, historyk z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, dr Bohdan Urbankowski, filozof, a także Antoni Macierewicz, polityk, były minister obrony narodowej. 
Zobacz więcej na temat:  polityka niepodległość Polityka zagraniczna Polski

Po podpisaniu umowy z USA. "Mamy o 30 proc. tańszy gaz"

Polska będzie kupowała gaz od Stanów Zjednoczonych. W siedzibie PGNiG nasz operator podpisał umowę na 24-letnie dostawy gazu skroplonego z firmą Cheniere. – To bardzo ważna umowa. Gaz amerykański jest tańszy o 30 procent od rosyjskiego – powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Krystyna Bobińska (Instytut Sobieskiego).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stany Zjednoczone Andrzej Duda energetyka Nord Stream 2 polityka zagraniczna USA Polityka zagraniczna Polski

Ustalenie granicy pomiędzy Polską a Danią przyspieszy powstanie Baltic Pipe

Po intensywnych negocjacjach Dania i Polska uzgodniły przebieg morskiej granicy, która podzieli szelfy kontynentalne i wyłączne strefy ekonomiczne obydwu państw w części Morza Bałtyckiego, znajdującej się na południe od Bornholmu – podało w czwartek polskie MSZ. - Przez obszar obejmujący ponad 3500 mkw. będzie przechodził Baltic pipe, w którym zarówno Polacy, jak i Duńczycy pokładają wielkie nadzieje - komentowała w Polskim Radiu 24 Teresa Wójcik, Biznes Alert, Tygodnik Solidarność. 
Zobacz więcej na temat:  gaz Baltic Pipe Dania polityka Polityka zagraniczna Polski

Debata Dnia. Publicyści o relacjach polsko-niemieckich

Rozwój gospodarczy Unii Europejskiej zależy od współpracy Polski i Niemiec - powiedział w Warszawie premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu spotkał się w stolicy z niemiecką kanclerz Angelą Merkel, w ramach polsko-niemieckich konsultacji międzyrządowych. Jednym z głównych tematów rozmów była gospodarka. W Debacie Dnia Polskiego Radia 24 komentarz Grzegorza Gruchalskiego z Warszawskiego Forum Samorządowego i Miłosza Lodowskiego, publicysty. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio stosunki polsko-niemieckie Mateusz Morawiecki Angela Merkel Polityka zagraniczna Polski

Konsultacje międzyrządowe szansą na przełom w relacjach polsko-niemieckich?

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wraz z ministrami swojego gabinetu goszczą w Warszawie. Okazją do wizyty są polsko-niemieckie konsultacje międzyrządowe. Rozmowy będą dotyczyć gospodarki, polityki europejskiej i bezpieczeństwa. Na temat bieżących relacji Polski i Niemiec mówili na naszej antenie eksperci ds. polityki międzynarodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Polityka zagraniczna Polski Polska w Unii Europejskiej POLSKA Niemcy dyplomacja Warszawa Angela Merkel Mateusz Morawiecki

Jacek Raubo o Fort Trump: trudno mówić o punkcie przełomowym

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak spotkał się z doradcą prezydenta Donalda Trumpa do spraw bezpieczeństwa narodowego Johnem Boltonem. Rozmowa dotyczyła m.in. utworzenia stałej bazy wojsk amerykańskich w Polsce, a także zakupów amerykańskiego uzbrojenia i układu o eliminacji rakiet średniego zasięgu. Tę kwestię komentował w Polskim Radiu 24 ekspert ds. bezpieczeństwa Jacek Raubo.
Zobacz więcej na temat:  Fort Trump Polityka zagraniczna Polski polityka zagraniczna USA Mariusz Błaszczak NATO Stany Zjednoczone ŚWIAT

TYLKO U NAS Wybory, wizyta w Niemczech, nowe technologie. Specjalny wywiad prezydenta dla portalu PolskieRadio24.pl

Pierwszy wywiad prezydenta po wyborach samorządowych. Andrzej Duda w rozmowie z redaktorem naczelnym portalu PolskieRadio24.pl Piotrem Chęcińskim skomentował frekwencję i przebieg kampanii. W rozmowie pojawił się wątek wizyty w Niemczech i Nord Stream 2. W drugiej części rozmowy prezydent docenił polskie zaangażowanie w technologie kosmiczne, w związku z otwartą w Pałacu Prezydenckim wystawą z cyklu "Technologie Przyszłości". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda wybory samorządowe 2018 Polityka zagraniczna Polski Nord Stream 2 technologie

Czy powstanie Fort Trump? "System obronny USA to sieć naczyń połączonych"

- Obecność militarna na terenie obcego państwa wymaga od Stanów Zjednoczonych dokładnej analizy i włączenia ewentualnej bazy w szersze plany strategiczne – powiedział dr Jacek Raubo z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Gościem Polskiego Radia 24 był także Paweł Musiałek (Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA USA Stany Zjednoczone Andrzej Duda polityka zagraniczna USA Polityka zagraniczna Polski wojsko