X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

UNESCO: Rosja narusza prawa człowieka na Krymie

07.10.2019 13:14
Eksperci UNESCO napisali w specjalnym raporcie, że Rosja narusza prawa człowieka na zaanektowanym Krymie. Dokument został przygotowany w związku z rozpoczynająca się w środę w Paryżu 207. sesją tej organizacji. Jak zauważają rosyjskie media niezależne, raport dotyczy przede wszystkim poszanowania wolności obywatelskich, działalności mediów i dostępu do informacji, a także działalności w sferze kultury oraz nauki.
Audio
  • Rosja narusza prawa człowieka na Krymie. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Zdjęcie archiwalne: rosyjscy  żołnierze  w umundurowaniu bez oznakowania
Zdjęcie archiwalne: rosyjscy żołnierze w umundurowaniu bez oznakowaniaphoto.ua/Shhutterstock.com

W raporcie, który został opublikowany na stronach UNESCO, autorzy podkreślają, że Rosja, łamiąc międzynarodowe prawo, oderwała Krym od Ukrainy. Zwracają także uwagę na ograniczanie mieszkańcom półwyspu prawa do swobodnego dostępu do informacji oraz utrudnianie pracy dziennikarzom. W dokumencie zarzucono władzom Rosji dyskryminowanie mieszkańców zaanektowanego Krymu ze względu na narodowość i wyznawaną wiarę. "Dzieciom z rodzin ukraińskich i tatarskich nie pozwala się w szkołach na naukę własnego języka" - cytuje fragment raportu Radio Svoboda.

W dokumencie eksperci UNESCO wyrażają też zaniepokojenie sytuacją wokół pomników dziedzictwa kulturowego, wskazując na tatarski pałac chanów w Bakczysaraju i zabytkowy kompleks w Chersonezie Taurydzkim.


IAR/dad