X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Minister zdrowia Ukrainy: liczba ofiar COVID-19 może być katastrofalna

26.03.2020 13:04
Ukraińska służba zdrowia jest nieprzygotowana na walkę z koronawirusem, a jeśli pewne osoby nadal będą przeszkadzać w pracy ministerstwa ochrony zdrowia, to liczba ofiar COVID-19 na Ukrainie może być katastrofalna - ostrzegł szef tego resortu Illia Jemec.
Opustoszały Kijów
Opustoszały KijówPAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

- Bazując na doświadczeniu chińskich lekarzy, można wymienić trzy filary walki z infekcją i jej skutkami. Pierwszy to profilaktyka, czyli niewpuszczenie wirusa. Europa i Ukraina nie zdołała tego zrobić - zaznaczył minister w opublikowanym w środę wieczorem przez resort zdrowia oświadczeniu w mediach społecznościowych.

Według niego drugi filar to "zlokalizowanie katastrofy". - Teraz mamy jeszcze sposoby, by przy pomocy ostrych środków zlokalizować rozprzestrzenianie się infekcji - ocenił Jemec.

Trzeci etap to leczenie - dodał. - Niestety powinniśmy skonstatować, że system opieki zdrowotnej Ukrainy nie jest na niego gotowy z wielu przyczyn - ocenił minister. Jego zdaniem ukraiński system opieki zdrowotnej był "niszczony latami".

Ktoś sabotuje prace resortu zdrowia?

Jak zaznaczył, "pewne osoby" celowo przeszkadzają w pracy ministerstwa, kierując się swoimi osobistymi motywami. "Z całą odpowiedzialnością oświadczam: jeśli nadal będzie się nam przeszkadzać, liczba ofiar może być katastrofalna" - zaalarmował Jemec, który jest ministrem ochrony zdrowia od 22 dni.

- Już niemożliwe jest ratowanie życia tylko maseczkami i środkami dezynfekującymi. Trzeba działać zdecydowanie, z chirurgiczną precyzją - dodał. Wezwał do utworzenia przy resorcie sztabu operacyjnego do walki z koronawirusem.

Ministerstwo ochrony zdrowia Ukrainy poinformowało w czwartek rano o 156 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju. Pięć zainfekowanych osób zmarło.

Zobacz więcej na temat: Kijów Ukraina koronawirus

Rosja od piątku zawiesza wszystkie loty zagraniczne

26.03.2020 11:24
Rosja od 27 marca zawiesza wszystkie loty zagraniczne. Rosyjski rząd ostrzegł potencjalnych pasażerów, że wstrzymane zostają także zagraniczne loty czarterowe. Już wcześniej Rosja zamknęła granice z sąsiednimi krajami i przestała wpuszczać obcokrajowców, w tym z krajów Unii Europejskiej.

"Chiny naraziły świat na niebezpieczeństwo, blokując informacje o koronawirusie"

26.03.2020 11:33
Chiny naraziły świat na niebezpieczeństwo, blokując informacje o wybuchu epidemii koronawirusa, a więc i pozwalając na jego dalsze rozprzestrzenienie się daleko poza granice ChRL - napisał na łamach "The Times" ambasador USA w Wielkiej Brytanii Woody Johnson.

Aplikacja wrocławskiego zespołu pomoże w walce z koronawirusem

26.03.2020 12:54
Aplikacja SafeSafe stworzona przez interdyscyplinarny zespół informatyków, naukowców, lekarzy i programistów z Wrocławia pomoże walczyć z pandemią COVID-19 - obiecują twórcy. Program pomaga samodzielnie ocenić ryzyko infekcji koronawirusem na podstawie wytycznych WHO.