X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Światowi politycy gratulują zwycięstwa Andrzejowi Dudzie

14.07.2020 15:37
Prezydent USA Donald Trump pogratulował Andrzejowi Dudzie reelekcji, podkreślając, że liczy na dalszą współpracę w zakresie "obronności, handlu, energii oraz bezpieczeństwa telekomunikacyjnego".
Audio
  • Prezydent Donald Trump pogratulował prezydentowi Andrzejowi Dudzie zwycięstwa w walce o reelekcję. Materiał Marka Wałkuskiego (IAR)
Andrzej Duda (L) i Donald Trump (P) podczas wspólnej konferencji prasowej w Białym Domu
Andrzej Duda (L) i Donald Trump (P) podczas wspólnej konferencji prasowej w Białym Domu Evan El-Amin/shutterstock

"Gratuluję mojemu przyjacielowi prezydentowi Andrzejowi Dudzie z Polski jego historycznej reelekcji!" - napisał na Twitterze amerykański przywódca. Dodał, że oczekuje "dalszej ważnej wspólnej pracy w wielu sprawach, w tym w obronności, handlu, energii i bezpieczeństwie telekomunikacyjnym".

Zwycięstwa w wyborach Andrzejowi Dudzie pogratulował też między innymi Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg. Jak napisał szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski na Twitterze, rozmowa dotyczyła planów dalszej współpracy na rzecz wzmocnienia NATO i bezpieczeństwa euroatlantyckiego.

We wtorek z gratulacjami zadzwonił też do Andrzeja Dudy prezydent Słowenii Borut Pahor. Rozmowa dotyczyła bieżących spraw i stosunków dwustronnych – podała słoweńska agencja prasowa STA.

Kancelaria Pahora przekazała również, że prezydenci rozmawiali o potrzebie wznowienia spotkań światowych przywódców w celu uporania się ze złożonymi problemami międzynarodowymi.

Andrzej Duda został wybrany na drugą kadencję w II turze wyborów prezydenckich, która miała miejsce w niedzielę. Pokonał prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego stosunkiem 51,03 do 48,97 proc. głosów.


PAP/IAR/dad