X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szefowie unijnych instytucji wzywają do uwolnienia Nawalnego. Polacy chcą debaty w PE

18.01.2021 08:29
Szefowie unijnych instytucji zaapelowali o natychmiastowe uwolnienie rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Polscy europosłowie domagają się debaty na rozpoczynającej się w poniedziałek sesji Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Także w poniedziałek spodziewane jest wspólne oświadczenie 27 krajów członkowskich - ustaliła brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Audio
  • Szefowie unijnych instytucji wzywają do uwolnienia Aleksieja Nawalnego, Polacy chcą debaty w Parlamencie Europejskim. Materiał Beaty Płomeckiej (IAR)
Aleksiej Nawalny z żoną Julią
Aleksiej Nawalny z żoną JuliąPAP/EPA/ALEXEI NAVALNY INSTAGRAM

Rosyjski opozycjonista, który został aresztowany po wylądowaniu na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo, wrócił do kraju po 5-miesięcznym pobycie w Niemczech. Tam był leczony po próbie otrucia chemicznym środkiem bojowym - nowiczok.

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel nazwał zatrzymanie rosyjskiego opozycjonisty niedopuszczalnym. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli napisał na Twitterze, że to przestępstwo dla międzynarodowej społeczności, dla Europy, która uratowała mu życie. Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell podkreślił, że nie do zaakceptowania jest upolitycznienie wymiaru sprawiedliwości i dodał, że rosyjskie władze muszą przestrzegać praw opozycjonisty.

Polscy europosłowie uważają, że tą sprawą powinien się zająć Parlament Europejski na rozpoczynającej się dziś po południu sesji plenarnej. Europoseł Andrzej Halicki poinformował, że uruchomił procedurę o szybką debatę na ten temat po której - jak napisał - powinny nastąpić precyzyjne działania Komisji Europejskiej i unijnych krajów. "Unia musi działać szybko" - podkreślił. Dodał, że zatrzymanie rosyjskiego opozycjonisty to haniebne i autorytarne metody Putina. Europosłanka Anna Fotyga napisała na Twitterze, że Parlament Europejski musi potępić zatrzymanie Aleksieja Nawalnego. Podkreśliła, że konieczny jest jasny sygnał sprzeciwu wobec działań Kremla. Była minister spraw zagranicznych dodała, że w tej sprawie jest zgoda europejskich konserwatystów i przedstawicieli pozostałych grup politycznych w Europarlamencie.

Program rozpoczynającej się dziś 4-dniowej sesji Parlamentu Europejskiego w Brukseli jest już uzgodniony, ale zmienić można go jeszcze na otwarciu, przyjmując wniosek większością głosów europosłów.


IAR/dad

Rosja: Aleksiej Nawalny zatrzymany na lotnisku Szeremietiewo w Moskwie

17.01.2021 19:46
Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny został zatrzymany podczas kontroli paszportowej na lotnisku Szeremietiewo w Moskwie, po przylocie w niedzielę wieczorem samolotem z Berlina - podała niezależna telewizja Dożd. Zatrzymanie potwierdziły służby więzienne.

"Postępowanie władz rosyjskich nie może nie mieć konsekwencji". Polska reaguje na zatrzymanie Nawalnego

17.01.2021 23:44
"W imieniu Polski - członka Rady Praw Człowieka ONZ, apeluję o międzynarodową solidarność w tej sytuacji" - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda, odnosząc się do zatrzymania Aleksieja Nawalnego na lotnisku w Moskwie. Premier Mateusz Morawiecki zaapelował do władz Rosji "o natychmiastowe uwolnienie Nawalnego". Również szef MSZ zdecydowanie potępił aresztowanie rosyjskiego opozycjonisty.

Aleksiej Nawalny spędził noc na komisariacie w Chimkach pod Moskwą

18.01.2021 08:07
Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny spędził noc z niedzieli na poniedziałek na komisariacie policji w Chimkach pod Moskwą. Policja nie dopuściła do niego adwokatów. Mają oni nadzieję spotkać się z opozycjonistą w poniedziałek rano.