X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Prezydent USA zaprosił prezydenta Andrzeja Dudę na szczyt klimatyczny

27.03.2021 09:50
W spotkaniu będą brali udział przywódcy najlepiej rozwiniętych krajów świata. Prezydent Andrzej Duda będzie jednym z 40 przywódców, którzy będą uczestniczyć w spotkaniu
Prezydent USA Joe Biden
Prezydent USA Joe Biden PAP/EPA/OLIVER CONTRERAS/POOL

Prezydent USA Joe Biden zaprosił prezydenta Andrzeja Dudę do udziału w wirtualnym szczycie klimatycznym - poinformował na Twitterze prezydencki minister Krzysztof Szczerski. Dwudniowe spotkanie rozpocznie się 22 kwietnia, w Dzień Ziemi.

W spotkaniu będą brali udział przywódcy najlepiej rozwiniętych krajów świata. Prezydent Andrzej Duda będzie jednym z 40 przywódców, którzy będą uczestniczyć w spotkaniu. Polski prezydent został również poproszony o wystąpienie. Będzie mówił na temat łączenia polityki klimatycznej z tworzeniem miejsc pracy i wzrostem gospodarczym. 

W zaproszeniu prezydent Joe Biden podkreślił, że w czasie walki z pandemią COVID-19 nie możemy zapominać o zagrożeniu związanym ze zmianami klimatycznymi. "Świat już doświadcza niszczycielskich skutków zmiany klimatu. Badania naukowe nie pozostawiają wątpliwości, że jeśli nie zwiększymy znacząco naszych wysiłków w ciągu tej dekady, to skażemy przyszłe pokolenia na niepoliczalne szkody" - podkreślił.

IAR/ks

Prezydent Andrzej Duda kontynuuje rozmowy międzynarodowe ws. prześladowań Polaków na Białorusi

26.03.2021 14:24
Prezydent Andrzej Duda kontynuuje międzynarodowe rozmowy ws. prześladowań Polaków na Białorusi; w piątek rozmowa z sekretarz generalną Rady Europy Mariją Pejczinović Burić oraz przewodniczącą Rady Praw Człowieka ONZ Michelle Bachelet - poinformował minister w KPRP Krzysztof Szczerski.Prezydencki minister Krzysztof Szczerski napisał w piątek na Twitterze, że prezydent Andrzej Duda kontynuuje międzynarodowe rozmowy, apelując o działanie wobec prześladowań Polaków na Białorusi.

Szef dyplomacji UE poparł inicjatywę m.in. Polski w sprawie Białorusi

26.03.2021 15:37
Szef unijnej dyplomacji poparł propozycję stworzenia mechanizmu dotyczącego dokumentowania przypadków łamania praw człowieka na Białorusi. Z inicjatywą stworzenia międzynarodowej platformy organizacji pozarządowych wystąpiła Polska wraz z 18 krajami.

Drugą noc w aresztach w Mińsku spędzili zatrzymani liderzy polskiej mniejszości

27.03.2021 10:00
Andżelika Borys, prezes Związku Polaków i troje jej bliskich współpracowników zostało zatrzymanych w związku ze śledztwem białoruskiej Prokuratury generalnej dotyczącym obchodów upamiętniających polskie podziemie niepodległościowe