X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Są wnioski o debatę w Europarlamencie na temat agresywnych działań Rosji

19.04.2021 15:05
Są wnioski o debatę na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego na temat agresywnych działań Rosji. Złożyli je chadecy, największa grupa w Europarlamencie, w której zasiadają deputowani PO i PSL, oraz konserwatyści do których należą deputowani PiS.
Audio
  • Są wnioski o debatę na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego na temat agresywnych działań Rosji. Materiał Beaty Płomeckiej (IAR)
Obrady w Parlamencie Europejskim
Obrady w Parlamencie EuropejskimAlexandros Michailidis / Shutterstock.com

Konserwatyści składając wniosek o debatę na sesji w przyszłym tygodniu napisali, że sprawa jest pilna. Chodzi między innymi o zwiększenie liczebności rosyjskich wojsk przy granicy z Ukrainą, działania wymierzone w społeczeństwo obywatelskie i pogarszający się stan zdrowia jednego z liderów rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego, który przebywa w kolonii karnej.

Chadecy napisali w oświadczeniu, że rosyjski reżim będzie musiał zapłacić za agresję przeciwko Ukrainie, a także za sposób traktowania Aleksieja Nawalnego.

- Chcielibyśmy usłyszeć od przewodniczących Komisji Europejskiej i Rady Europejskiej jak Unia zamierza zareagować - powiedziała wiceszefowa grupy chadeków Sandra Kalniete informując o złożonym wniosku o debatę.


IAR/dad

"Der Spiegel": na Krymie powstał ogromny rosyjski obóz wojskowy

19.04.2021 09:55
W ciągu ostatnich tygodni Rosja zbudowała ogromny prowizoryczny obóz wojskowy na Krymie - poinformował w weekend niemiecki tygodnik "Der Spiegel", opierając się na nowych zdjęciach satelitarnych. Na miejscu jest ponad 1000 wojskowych pojazdów.

Polscy europosłowie stanowczo o sankcjach wobec Rosji

19.04.2021 11:47
Polscy europosłowie stanowczo o sankcjach wobec Rosji za łamanie międzynarodowego prawa. Deputowani z którymi rozmawiała brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka są przede wszystkim zgodni, że budowa Nord Stream 2 powinna być zatrzymana. Europosłanka, była minister spraw zagranicznych Anna Fotyga podkreśliła, że to projekt szkodliwy.

Marcin Przydacz: nasze działania to odpowiedź na agresywną politykę rosyjską

19.04.2021 12:38
Działania Polski, USA i Czech ws. wydalenia rosyjskich dyplomatów, to pewnego rodzaju odpowiedź na agresywną politykę rosyjską - powiedział w poniedziałek wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz.