X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polski MSZ nie ma planów ewakuacji dyplomatów z Izraela

14.05.2021 18:15
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau poinformował, że Polska na razie nie planuje ewakuacji swoich dyplomatów i obywateli z Izraela. Zastrzegł jednak, że wszystko zależy od rozwoju sytuacji w tym kraju
Audio
  • Szef MSZ - nie ma planów ewakuacji polskich dyplomatów z Izraela [posłuchaj]
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjnepxere.com - CCO "domena publiczna"

Od kilku dni ze Strefy Gazy, kontrolowanej przez Hamas, prowadzony jest ostrzał rakietowy Izraela. Siły izraelskie odpowiadają bombardowaniami celów w palestyńskiej enklawie. Do tej pory po stronie izraelskiej zginęło 8 osób, w Strefie Gazy - według władz palestyńskich - ponad 120 osób, ponad 50 to kobiety i dzieci.

Eskalacja napięcia przeniosła się na ulice izraelskich miast zamieszkiwanych także przez mniejszość arabską. Izraelskie i palestyńskie bojówki niszczą budynki i samochody, a na ulicach dochodzi też do samosądów. 

Co najmniej 43 osoby zostały zatrzymane w piątek w Lod pod Tel Awiwem, a w czwartek aresztowano 120 osób w całym Izraelu podczas zamieszek między Żydami i Arabami w miastach o mieszanej strukturze etnicznej - podała w piątek izraelska policja, na którą powołuje się "The Jerusalem Post".

Od wybuchu przemocy w poniedziałek zatrzymano ponad 750 osób, a ponad 400 osobom przedłużono areszt - informuje na swej stronie internetowej anglojęzyczny dziennik izraelski.

W sumie kilkadziesiąt osób zostało rannych w zajściach m.in. w Hajfie, Jaffie, Lod i Ramli. 

W piątek rano ludzie gromadzili się na propalestyńskich marszach na Zachodnim Brzegu Jordanu – wynika z informacji w mediach społecznościowych. Wśród miast, w których zgromadziły się tłumy, były Hebron, Betlejem i Nablus. Setki osób zebrały się w Dżeninie na wiecu, który miał być wyrazem poparcia dla Strefy Gazy i Jerozolimy - podaje "JP". 

Władze miasta Lod, gdzie obowiązuje stan wyjątkowy, rozważają zmianę początku obowiązywania godziny policyjnej z godz. 20 na godz. 17 ze względu na kolejną odsłonę zamieszek. Minister obrony Izraela Beni Ganc powiedział w czwartek wieczorem, że stan wyjątkowy w Lod zostanie przedłużony o kolejne 48 godzin, co umożliwi podporządkowanie sił ratunkowych dowództwu policji, przyznanie dalszego dostępu do potrzebnego sprzętu i ograniczenie poruszania się mieszkańcom miasta.

Na mocy najnowszych przepisów mieszkańcy Lod nie mogą opuszczać swoich domów, chyba że w celu udania się do obszarów chronionych przed ostrzałem rakietowym lub w celu uzyskania pomocy medycznej w nagłych wypadkach. Policja ostrzegła, że złamanie tych zakazów zagrożone jest karą do trzech lat więzienia.

PAP/IAR

Rośnie liczba ofiar konfliktu Izraela z Hamasem. Polski MSZ apeluje o zakończenie przemocy

15.05.2021 10:30
 Według strony palestyńskiej, po nocnych izraelskich nalotach na Strefę Gazy liczba zabitych od początku konfliktu wzrosła do 137. Samoloty miały zbombardować między innymi obóz dla uchodźców we wschodniej części enklawy i zabić cywilów. Po stronie izraelskiej zginęło dotąd 9 osób

Austria: szef MSZ Iranu odwołuje wizytę z powodu rozwieszonych flag Izraela

15.05.2021 18:28
Szef irańskiej dyplomacji Mohammad Dżawad Zarif odwołał wizytę w Wiedniu, protestując przeciwko wywieszeniu na austriackich budynkach rządowych flag Izraela - poinformował minister spraw zagranicznych Austrii Alexander Schallenberg