X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ukraina bliżej Unii. Ministrowie ds. europejskich poparli przyznanie statusu kandydata

22.06.2022 07:55
Po szefach dyplomacji unijnych krajów, także ministrowie do spraw europejskich poparli przyznanie Ukrainie statusu kandydata do Wspólnoty. Poinformował o tym, po wtorkowej naradzie ministerialnej w Luksemburgu, wiceszef Komisji Europejskiej Marosz Szefczovicz.
Audio
  • Po szefach dyplomacji unijnych krajów także ministrowie do spraw europejskich poparli przyznanie Ukrainy statusu kandydata. Materiał Beaty Płomeckiej (IAR)
UE: po szefach dyplomacji także ministrowie ds. europejskich poparli przyznanie Ukrainie statusu kandydata
UE: po szefach dyplomacji także ministrowie ds. europejskich poparli przyznanie Ukrainie statusu kandydataAlexandros Michailidis/Shutterstock

To oznacza, że przesądzona jest już pozytywna decyzja unijnych przywódców, którzy w czwartek przylatują na szczyt do Brukseli. Sprawa nadania Ukrainie statusu kraju kandydującego do Wspólnoty jest jednym z tematów szczytu. - To historyczny tydzień dla Unii Europejskiej i spodziewana jest kluczowa decyzja - mówił wiceszef Komisji.

Także przewodniczący Rady Europejskiej oczekuje, że przywódcy zgodzą się na nadanie Ukrainie statusu kandydata, o czym Charles Michel napisał w liście do nich, zapraszając na szczyt. Szef Rady dodał ponadto, że konsekwencje wojny na Ukrainie odczuwalne są także w innych częściach świata. Wskazał, że Rosja traktuje dostawy żywności jako broń, kradnie zboże, blokuje porty i zamienia ukraińskie pola uprawne w pola bitew. Charles Michel podkreślił, że krajom Afryki grozi głód, niestabilność polityczna i społeczna.

Ukraina coraz bliżej UE

Z kolei szef unijnej dyplomacji określił mianem "historycznego i mocnego sygnału" planowaną zgodę europejskich przywódców na przyznanie Ukrainie statusu kraju kandydującego. Josep Borrell mówił o tym w Luksemburgu, po spotkaniu ministrów spraw zagranicznych "27".

- To mocny sygnał, który powinien być usłyszany nie tylko na Ukrainie. Powinien odbić się głośnym echem poza naszymi granicami jako manifestacja naszej jedności - podkreślił szef unijnej dyplomacji.


IAR/dad