Redakcja Polska

Rosyjska rakieta nad Polską. Ambasador Rosji nie przybył na wezwanie polskiego MSZ

25.03.2024 15:55
Ambasador Rosji Siergiej Andriejew nie przybył na wezwanie - poinformowało ministerstwo spraw zagranicznych. Polska domagała się od Federacji Rosyjskiej wyjaśnień w związku z kolejnym naruszeniem polskiej przestrzeni powietrznej.
Ambasador Rosji został wezwany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w celu złożenia wyjaśnień w sprawie incydentu z rosyjską rakietą.
Ambasador Rosji został wezwany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w celu złożenia wyjaśnień w sprawie incydentu z rosyjską rakietą. PAP/Radek Pietruszka

Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Paweł Wroński powiedział, że nota dyplomatyczna z żądaniem wyjaśnienia sprawy naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej zostanie przekazana rosyjskiemu MSZ inną drogą.

Wczoraj o 4:23 nad ranem rosyjska rakieta, skierowana na Ukrainę, wleciała nad polskie terytorium. Obiekt wleciał w polską przestrzeń na wysokości miejscowości Oserdów w województwie lubelskim i przebywał w niej przez 39 sekund. W trakcie całego przelotu był obserwowany przez wojskowe systemy radiolokacyjne.


IAR/dad

Wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz o wezwaniu ambasadora Rosji do MSZ

24.03.2024 15:41
W związku naruszeniem przestrzeni powietrznej kraju przez rosyjską rakietę do Ministerstwa Spraw Zagranicznych wezwanyzostanie ambasador Rosji.

NATO o naruszeniu przez Rosję przestrzeni Polski: gotowi bronić wszystkich sojuszników

25.03.2024 10:53
NATO gotowe bronić wszystkich sojuszników - to komentarz kwatery głównej Sojuszu Północnoatlantyckiego do naruszenia przez rosyjską rakietę polskiej przestrzeni powietrznej. W krótkim oświadczeniu przesłanym Polskiemu Radiu napisano, że Sojusz cały czas monitoruje sytuację i dostosowuje do niej swoje reakcje.

Radosław Sikorski o incydencie z rosyjską rakietą: będę rozmawiał z szefem NATO

25.03.2024 14:02
Będziemy się naradzać w KPRM, będę rozmawiał także z Sekretarzem Generalnym Sojuszu Północnoatlantyckiego Jensem Stoltenbergiem - mówił szef MSZ Radosław Sikorski, pytany o incydent z rosyjską rakietą. Pytany o wezwanie ambasadora Rosji powiedział, że "będziemy żądać wyjaśnień, ale pewnie dostaniemy jakąś demagogię".