Polskie Radio
Section05
Radosław Sikorski

"Dobra strategiczna rozmowa bliskich sojuszników". Spotkanie szefów dyplomacji Polski i Stanów Zjednoczonych

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zakończył wizytę w Stanach Zjednoczonych. Jej ostatnim punktem było spotkanie z koordynatorką amerykańskich służb wywiadowczych Avril Haines. Wcześniej szef polskiej dyplomacji spotkał się z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem. Jednym z głównych tematów rozmów była Ukraina. - To była dobra strategiczna rozmowa bliskich sojuszników. Na szczycie agendy było bezpieczeństwo Polski także w kontekście wojny w Ukrainie - podsumował spotkanie Radosław Sikorski.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Sikorski USA wojna na Ukrainie Antony Blinken Ukraina NATO

Szef MSZ zakończył wizytę w USA. "Dobra rozmowa sojuszników"

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zakończył wizytę w Stanach Zjednoczonych. Jej ostatnim punktem było spotkanie z koordynatorką amerykańskich służb wywiadowczych Avril Haines, a wcześniej szef polskiej dyplomacji rozmawiał ze swoim odpowiednikiem - sekretarzem stanu Antonym Blinkenem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski USA Stany Zjednoczone polityka Polityka zagraniczna Polski

Putin straszy bronią jądrową. Minister Sikorski odpowiada

Odnosząc się go gróźb Władimira Putina dotyczących użycia broni jądrowej, minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski wskazał, że prezydent Rosji "odkrył na Ukrainie, że użycie broni jądrowej byłoby bardzo trudne". - Uważam więc, że są to głównie groźby bez pokrycia, które nie powinny nas ograniczać - podkreślił podczas wystąpienia w think tanku Atlantic Council w Waszyngtonie.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Sikorski ŚWIAT USA Rosja Ukraina wojna na Ukrainie broń jądrowa Europa

Wsparcie dla Ukrainy. Szef MSZ apeluje do Polonii w USA

- Bardzo proszę naszych rodaków w USA, patriotyczną amerykańską Polonię: piszcie do kongresmenów, szczególnie republikańskich, aby przegłosowali pakiet wsparcia dla Ukrainy. Od niego zależy, czy Putin zostanie zatrzymany w Ukrainie, czy zobaczymy go u naszych granic - apelował na antenie Programu 1 Polskiego Radia minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.
Zobacz więcej na temat:  Marek Wałkuski ŚWIAT Ameryka Północna Stany Zjednoczone USA Kongres USA Radosław Sikorski Ministerstwo Spraw Zagranicznych Antony Blinken Polonia w USA izba reprezentantów Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2024 Waszyngton

PROSTO Z WASZYNGTONU Szef MSZ: należy utworzyć europejskie siły zbrojne

Przebywający w Waszyngtonie minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski powiedział, że należy utworzyć europejskie siły zbrojne oraz stanowisko unijnego komisarza do spraw obrony. - Zdarłem gardło, zabiegając, by Europa potraktowała swoją obronność na poważnie - podkreślił szef MSZ. O szczegółach korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski USA Stany Zjednoczone polityka Europa

Szef MSZ: Ukraina nie walczy sama. Stoją za nią państwa europejskie, stoi NATO, stoi Polska

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podkreślił w przypadającą w sobotę drugą rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę, że nasi sąsiedzi nie walczą samotnie. - Za Ukrainą stoją państwa europejskie, stoi NATO, stoi Polska - powiedział w opublikowanym w mediach społecznościowych nagraniu.
Zobacz więcej na temat:  Monachium Andrzej Duda Donald Tusk Radosław Sikorski wojna na Ukrainie Ukraina Rosja

"Ukraina nie walczy sama". Radosław Sikorski: stoją za nią państwa europejskie, stoi NATO, stoi Polska

Szef MSZ Radosław Sikorski podkreślił w przypadającą w sobotę drugą rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę, że nasi sąsiedzi nie walczą samotnie. - Za Ukrainą stoją państwa europejskie, stoi NATO, stoi Polska - powiedział w opublikowanym w mediach społecznościowych nagraniu.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie Ministerstwo Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski dyplomacja

Dwa lata wojny w Ukrainie. Szef MSZ: nie walczą sami

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podkreślił w przypadającą w sobotę drugą rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę, że nasi sąsiedzi nie walczą samotnie. - Za Ukrainą stoją państwa europejskie, stoi NATO, stoi Polska - powiedział w opublikowanym w mediach społecznościowych nagraniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ Radosław Sikorski wojna 2024 wojna na Ukrainie relacje polsko-ukraińskie

Radosław Sikorski zareagował na słowa rosyjskiego ambasadora

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski przemawiał w Radzie Bezpieczeństwa ONZ na temat Ukrainy. Swoje wystąpienie szef polskiej dyplomacji poświęcił podważaniu twierdzeń wygłaszanych na tym forum przez ambasadora Rosji Wasilija Nebenzji, że to jego kraj jest ofiarą agresywnej polityki Zachodu.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Sikorski wojna na Ukrainie Rada Bezpieczeństwa ONZ Polityka zagraniczna Polski bezpieczeństwo ŚWIAT Ameryka