X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Radosław Sikorski

Z. Gryglas: bohaterowie afery taśmowej nie poczuwali się do żadnej winy

– Bohaterowie afery taśmowej z PO nie poczuwali się do żadnej winy. A padały tam m. in. słowa byłego szefa MSZ, które stawiały naszą dyplomację w bardzo trudnym położeniu – powiedział wiceprzewodniczący Porozumienia Zbigniew Gryglas na antenie Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Zbigniew Gryglas Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Radosław Sikorski afera taśmowa wybory w Polsce Jerzy Jachowicz

Ludzie związani z PO i TVN na spotkaniu Grupy Bilderberg

Były szef MSZ Radosław Sikorski, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i prezenterka TVN Jolanta Pieńkowska reprezentować będą Polskę na spotkaniu Grupy Bilderberg, uważanej przez niektórych za ponadnarodową organizację próbującą tworzyć rząd światowy - podaje portal niezalezna.pl. Rozpocznie się ono 30 maja w szwajcarskim Montreux.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radosław Sikorski Rafał Trzaskowski Brexit Chiny Rosja

Były szef MSZ: polityka Tuska i Sikorskiego była błędna

- Jeśli prawdą jest, że Władimir Putin już wtedy, rok po agresji Gruzji, informował o działaniach przeciwko Ukrainie, to sprawa powinna zostać do bólu wyjaśniona - mówił w Polskim Radiu 24 Witold Waszczykowski. Były minister spraw zagranicznych odniósł się w ten sposób do informacji zawartych w książce Radosława Sikorskiego.         
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski Witold Waszczykowski Władimir Putin Rosja Ukraina

Dr Jerzy Targalski: Radosław Sikorski jest osobą skompromitowaną

- O pewnych rzeczach oczywiście się mówi, Radosław Sikorski jest osobą skompromitowaną i całkowicie niepoważną. Nie mamy gwarancji, że propozycja o której mówi jest prawdą, mam co do tego wątpliwości – tak komentował w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski sprawę propozycji Władimira Putina dotyczącą Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Radosław Sikorski Rosja Ukraina Władimir Putin Donald Tusk

Zamieszanie wokół książki Radosława Sikorskiego. Komentarz

- Nie potrafię wyjaśnić, dlaczego minister Sikorski zdecydował się na taki krok. Mam wrażenie, że jest on przekonany, że nic się nie stało - powiedział w Polskim Radiu 24 Zbigniew Parafianowicz z "Dziennika Gazety Prawnej", odnosząc się do książki byłego szefa dyplomacji ("Polska może być lepsza"), w której zawarł on m.in. informacje dotyczące udostępnienia Amerykanom ośrodka w Starych Kiejkutach. 
Zobacz więcej na temat:  polityka Polityka zagraniczna Polski CIA więzienia CIA w Polsce Stare Kiejkuty Radosław Sikorski

Awantura w BBC. Rosjanin zaatakował Radosława Sikorskiego

Na antenie brytyjskiego radia BBC 4 Today doszło do słownej przepychanki między rosyjskim deputowanym Witalijem Milonowem i byłym szefem polskiej dyplomacji Radosławem Sikorskim. Rosjanin nazwał Sikorskiego "polską prostytutką".  - Nie życzę sobie komentarzy ze strony Polski ani żadnych małych państw, zależnych od USA, na temat demokracji w Rosji – powiedział członek rosyjskiej Dumy.  
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Siergiej Skripal Radosław Sikorski Rosja

Kto dał Jackowi Kotasowi dostęp do informacji niejawnych?

Według portalu tvp.info ówczesny szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Antoni Macierewicz sprzeciwiał się przyznaniu Jackowi Kotasowi dostępu do informacji niejawnych i tajnych. Tvp.info twierdzi, że dostęp ten przyznał Kotasowi ówczesny szef MON Radosław Sikorski. Portal publikuję analizę faktów, a całą sprawę nazywa "największą dezinformacją ostatnich miesięcy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Macierewicz Radosław Sikorski

Debata Dnia: kolejna odsłona afery taśmowej

Portal tvp.info ujawnił treść rozmowy między Radosławem Sikorskim, b. szefem MSZ i Jackiem Krawcem, ówczesnym prezesem PKN Orlen. Nagranie pochodzi z jednej z warszawskich restauracji. Rozmowa dotyczy m.in. polskich uczelni i kosztów edukacji dzieci szefa dyplomacji. Radosław Sikorski ostro skrytykował kadrę uniwersytecką, a rektorów nazwał nierobami. O kolejnej odsłonie afery taśmowej w Debacie Dnia rozmawiali Janusz Schwertner (Onet.pl) i Karol Gac (DoRzeczy.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Radosław Sikorski afera taśmowa Platforma Obywatelska Orlen

Kolejna odsłona afery taśmowej. "Jestem oburzony"

– Jestem oburzony tym, co usłyszałem – mówił w Rozmowie PR24 Paweł Grabowski. Poseł Kukiz’15 w ten sposób odniósł się do ujawnionej przez portal tvp.info rozmowy ówczesnego szefa PKN Orlen Jacka Krawca z ówczesnym szefem MSZ Radosławem Sikorskim. Dotyczy ona m.in. finansowania uniwersytetów. Sikorski mówi o rektorach polskich uniwersytetów: nieroby.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kukiz'15 Sejm afera taśmowa Radosław Sikorski Platforma Obywatelska Orlen POLSKA