X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Gigantyczne środki z budżetu UE na modernizację systemu kolejowego w Polsce

04.10.2019 13:01
880 milionów euro z unijnego budżetu zostanie przeznaczonych na modernizację polskiego systemu kolejowego. Komisja Europejska przyjęła dwa projekty dotyczące zwiększania przepustowości i zagwarantowania szybkich oraz bezpiecznych przewozów.
Audio
  • Ponad 880 mln euro z budżetu UE na modernizację systemu kolejowego w Polsce. Relacja Beata Płomecka (IAR)
Inwestycje na kolei
Inwestycje na kolei materiały prasowe PKP PLK

Komisja informuje, że do stycznia 2023 roku powinna się zakończyć realizacja obu projektów, które mają promować czysty i ekologiczny środek transportu w Polsce. Prawie 840 milionów euro zostanie przeznaczonych na modernizację połączeń kolejowych między województwem śląskim a łódzkim, w ramach transeuropejskiej sieci transportowej. Chodzi o modernizację linii kolejowej o długości ponad 214 kilometrów na odcinku Chorzów Batory - Zduńska Wola Karsznice. Prace obejmują wymianę nawierzchni torowej i wzmocnienie podtorza, a także modernizację lub budowę mostów oraz wiaduktów. Dzięki tej inwestycji czas przewozu towarów i osób zostanie skrócony o pół godziny. Dzięki temu projektowi osoby o ograniczonej sprawności ruchowej będą mieć łatwiejszy dostęp do infrastruktury kolejowej.

Ponad 43 miliony euro z drugiego projektu zostaną przeznaczone na poprawę krajowych usług transportu towarowego. Z tych pieniędzy zakupionych ma być ponad 930 wagonów przeznaczonych do przewozu kontenerów koleją. Mają one być wykorzystywane w połączeniach kolejowych między terminalami morskimi i lądowymi. Celem jest przeniesienie przewozu towarów z dróg na tory kolejowe, co ma służyć ograniczeniu emisji dwutlenku węgla i zwiększeniu bezpieczeństwa na drogach przez zmniejszenie liczby jeżdżących po nich ciężarówek.

IAR/dad