X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Raport Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Nastroje przedsiębiorców poprawiają się

21.05.2020 21:10
Polski Instytut Ekonomiczny wraz z Polskim Instytutem Rozwoju przygotował raport „Sytuacja polskich przedsiębiorstw po lockdownie”.
Audio
  • Raport PIE: nastroje przedsiębiorców uspokajają się (materiał Ewy Plisieckiej)
Działalność firm w czasie odmrażania gospodarki
Działalność firm w czasie odmrażania gospodarki Foto: pixabay.com

Wynika z niego, że masowych zwolnień nie będzie, ale co piąta firma wciąż chce obniżyć wynagrodzenia. Zmniejsza się problem spadku nowych zamówień. Jak zapewniają autorzy raportu, sytuacja na rynku pracy wciąż jest relatywnie stabilna, a nastroje przedsiębiorców się uspokajają. - Pomimo nadal trudnej sytuacji gospodarczej, w połowie maja sytuacja firm zaczyna relatywnie poprawiać się w stosunku do tego, co działo się w ostatnich miesiącach – zapewnia wicedyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego Andrzej Kubisiak.

Ekspertów Polskiego Instytutu Ekonomicznego niepokoi sytuacja przedsiębiorstw pod kątem zatorów płatniczych. Nawet gdy nastąpi całkowite odmrożenie gospodarki, płynność finansowa firm  nie wróci szybko do formy sprzed kryzysu – ocenia Andrzej Kubisiak. Podkreśla jednocześnie, że wejście w etap odmrażania gospodarki zmienia sytuację na rynku pracy. Po dotychczasowym wyraźnym zahamowaniu zaczynamy obserwować systematyczny spadek odsetka firm planujących redukcję poziomu zatrudnienia. W końcu marca takich przedsiębiorstw było 28 proc., teraz jest ich 8 proc.

Polski Instytut Ekonomiczny analizował również wykorzystanie przez polskie firmy narzędzi, jaką dają tarcze antykryzysowa i finansowa. Najchętniej po pomoc państwa w czasie kryzysu sięgają firmy w gorszej kondycji, o najmniejszych zapasach finansowych czyli te, którym ta pomoc jest niezbędna, aby przetrwać – podsumowuje Andrzej Kubisiak.

ep

 

.